Na samym szczycie hierarchii inżynierów Lexusa stoją Mistrzowie Takumi. Najlepsi z najlepszych. Ci którzy z firmą związani są co najmniej ćwierć wieku. Każdy z nich doskonali się w jednym określonym obszarze: lakiernictwo, spawy, szycia czy karoseria. Zanim otrzymają ten zaszczytny tytuł, muszą spełnić szereg kryteriów i przejść wiele testów. Jeden z nich jest zupełnie zaskakujący – test origami.

Czy to trudne? Odpowiedzi udzielił Mark Bolitho, jeden z najbardziej szanowanych ekspertów origami na świecie. Autor papierowych arcydzieł i wielu książek o sztuce, twórca kampanii reklamowych i wydarzeń specjalnych dla korporacji. Można więc śmiało powiedzieć, że dobrze wie jak składać papier. Podjął się wyzwania Takumi. Jak mu poszło?

Po wielu próbach sukces! Ale wykonywał je mistrz origami. Normalnie swoje papierowe dzieła składa na płaskiej powierzchni, przy użyciu dwóch rąk. Tutaj walczył lewą ręką, manewrowanie palcami okazało się mocno problematyczne. Skoro dla niego jest to wyzwanie, łatwo się domyślić o jaki poziom zręczności chodzi.

No ale do dzieła! Bierzemy kwadratowy kawałek papieru do ręki i ćwiczymy. Czas start!

Źródło: http://blog.lexus.co.uk/