Na targach INDEX Exhibition, odbywających się w dniach 17-19 września w Dubaju marka zaprezentowała kuchnię Monolith, jedną z tegorocznych nowości. Model zawdzięcza swoją nazwę monolitycznej wyspie z frontami i blatem z jednego rodzaju kamienia. ZAJC posiada opatentowaną technologię wykonania kamiennego frontu. Precyzja ręcznego wykonania i starannie dobrane luksusowe materiały zachwyciły architektów i deweloperów, którzy odwiedzali stanowisko firmy. Warto podkreślić, że impreza w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest największym wydarzeniem wnętrzarskim rejonie Bliskiego Wschodu i Afryce Północnej. Już od 1990 roku przyciągają i łączą ze sobą architektów, projektantów wnętrz, deweloperów i specjalistów ds. zakupów z nowymi markami, start-upami wyznaczającymi trendy i największymi międzynarodowymi markami w branży wyposażenia wnętrz.

Druga międzynarodowa prezentacja marki odbyła się niemal równolegle z targami w Dubaju. Tym razem było to londyńskie 100% Design w dniach 18-21 września. Zapoczątkowane w 1995 roku targi odbywają się równocześnie z London Design Festival i przyciągają 27 tysięcy odwiedzających. Na tegorocznej 25. edycji królowały odniesienia do świata natury, uwagę przyciągała ogromna ilość produktów wykonanych z drewna. W ten trend znakomicie wpisała się ekspozycja ZAJC. Na stanowisku marki pokazana została kolejna z tegorocznych nowości, kuchnia Phantom. Model wykończony jest naturalnym szczotkowanym dębem i wytrawianym granitem. Kuchnia wyróżnia się innowacyjnym sposobem w jakim rozwiązano połączenie wyspy ze stołem. Konstrukcja wyspy oparta jest na przeciwwadze, dzięki czemu stół nie posiada nóg.

Obie imprezy targowe przyniosły dla marki wiele nowych kontaktów handlowych i zamówień. Były również okazją do wymiany poglądów na temat wysokiej klasy mebli kuchennych. Zdaniem międzynarodowej publiczności, w tym wielu profesjonalistów meble marki ZAJC spełniają najwyższe światowe standardy, które są oczekiwane od produktów premium – komentuje Justyna Zajc. www.zajc.pl