Wnętrza po włosku

Właścicielom luksusowej rezydencji zależało w równej mierze na nowoczesnym designie, jak i na doskonałym komforcie użytkowania, stąd projekt powierzyli lokalnemu atelier Charmitaliastudio, które znane jest z aranżacji pełnych elegancji, wyrafinowania oraz włoskiej klasy. Proste linie, naturalne światło, oszczędny design to znaki szczególne dotychczasowych realizacji tego studia. Duże, otwarte przestrzenie, wysokie okna, przeszklenia oraz niezwykle starannie dobrane meble, dodatki i akcesoria sprawiają, że wnętrza są jasne, doskonale doświetlone i lekkie. Michele Vitaloni postawił na najwyższej jakości materiały, a wśród nich spieki kwarcowe włoskiej marki Laminam.

Naturalne światło pięknie odbija biała podłoga wykonana z płyt wielkoformatowych Calce Bianco od Laminam. Spieki kwarcowe imitujące wapień nie tylko nadają wnętrzu szlachetnego charakteru, ale także idealnie harmonizują z grafitowymi sofami w strefie relaksu oraz białymi meblami i czarnymi dodatkami. Nietuzinkowy charakter salonu projektant podkreślił ciekawym oświetleniem: wysokie lampy podłogowe, klimatyczne lampy stołowe oraz nastrojowe kinkiety sprzyjają błogim chwilom relaksu. Biel i czerń to także motyw przewodni kuchni otwartej na salon. A w niej na uwagę zasługuje stół zaprojektowany przez samego Michele Vitaloniego z oryginalnymi wstawkami ze spieków kwarcowych z kolekcji Naturali, Pietra di Savoia Grigia oraz Calce Nero. Białe fronty mebli tworzą harmonijny duet z podłogą, a całość idealnie kontrastuje z nasyconą czernią krzeseł i niebanalną oprawą lamp wiszących.

Wysmakowane wzornictwo charakteryzuje także willowe łazienki. Nie ma tutaj miejsca na przypadkowość. Centralne miejsce zajmuje niezwykle elegancka wanna w szkliwionej bieli, którą uzupełniają eliptyczna umywalka oraz klasyczna toaleta i bidet – również w śnieżnobiałym kolorze. W łazience projektant ponownie sięgnął po spieki kwarcowe, wykorzystując je jako blat pod umywalkę oraz dekoracje na ścianach. Spieki kwarcowe Pietra di Savoia Antracite w towarzystwie bieli prezentują się zjawiskowo! W łazienkach znajdziemy także okładziny ścienne z płytami Fokos, Oxide, Ossido.

Czas na relaks…

Chociaż w Toskanii nie da się nudzić, to projektanci nie zapomnieli o stworzeniu pokoju gier z pięknym stołem do bilarda. Znajdziemy tam wygodną sofę o oryginalnym wzornictwie, dyskretną przestrzeń przeznaczoną do pracy oraz nowoczesne krzesła w czarnym kolorze. Całość dopełnia elegancka podłoga w ciemnym kolorze. Spieki kwarcowe z kolekcji Calce Nero od Laminam są tutaj wyborem idealnym. Nie tylko doskonale komponują się z wnętrzem pokoju gier, ale dzięki wysokiej trwałości, odporności na uszkodzenia mechaniczne i intensywną eksploatację są idealnym materiałem do tego typu przestrzeni.

W słońcu Toskanii

A gdy chcemy odpocząć po wyczerpującej partii bilarda, wystarczy zażyć kąpieli w przywillowym basenie lub wyjść  na taras i pozachwycać się toskańskim krajobrazem. Zarówno wnętrze basenu, jak i jego obudowa zostały wykonane ze spieków kwarcowych w kolorze Calce Bianco. Jasne płyty wielkoformatowe pięknie odbijają promienie włoskiego słońca, a przy tym, dzięki powłoce antybakteryjnej, która skutecznie zapobiega rozwojowi grzybów, pleśni i bakterii, tworzą sterylne i bezpieczne środowisko do codziennych kąpieli. Producent włoskich spieków kwarcowych zadbał także o to, by były łatwe w utrzymaniu czystości oraz, dzięki właściwościom antypoślizgowym, bezpieczne. W luksusowej rezydencji w Forte dei Marmi czas płynie inaczej… Nic dziwnego, w otoczeniu toskańskiego krajobrazu, wypoczywa się doskonale!

Laminam to włoski producent spieków kwarcowych, który od kilku lat działa na polskim rynku. Filozofia tej światowej sławy marki opiera się na oryginalnym designie inspirowanym naturą, doskonałej funkcjonalności na miarę XXI wieku oraz proekologicznym podejściu. Spieki kwarcowe powstają w oparciu o naturalne komponenty, przy zastosowaniu technologii zakładających niskie zużycie energii oraz brak emisji trujących substancji. Te filary zaowocowały wieloma nagrodami, z których najważniejszą jest Red Dot Award z 2016 r.: wyróżnienie Red Dot: Best of the Best otrzymała płyta Laminam Star Maker zaprojektowana przez Maca Stopę.