Firma Villeroy & Boch wspiera projekty, które mają na celu poprawę warunków sanitarnych na świecie. W tym roku producent ceramiki łazienkowej zaangażował się w rozbudowę centrum kulturalnego dla dzieci i młodzieży Guga S’Thebe w Kapsztadzie. To kolejne działanie firmy wspierające społeczności, w których dostęp do sanitariatów jest ograniczony lub niewystarczający. Zmniejszenie liczby ludzi pozbawionych dostępu do urządzeń sanitarnych to jedno z milenijnych dążeń rozwoju Narodów Zjednoczonych. W tym celu powołano Światową Organizację Toaletową, a 19 listopada mianowano Światowym Dniem Toalet. Obecnie kryzys sanitarny najdotkliwszy jest w Azji Południowo-Wschodniej i właśnie w Afryce.

Centrum kulturalne dla dzieci i młodzieży Guga S’Thebe zostało założone w latach 90. po upadku apartheidu w Landze – najstarszej dzielnicy Kapsztadu. Dla mieszkańców Langi Guga S’Thebe to miejsce wyjątkowe, w którym – poza szkołą i domem, gdzie panują ciężkie warunki – mogą rozwijać swoje artystyczne pasje i kreatywność razem z nauczycielami oraz artystami. Dzięki inicjatywie ArchitekturSalon, zorganizowanej przez niemiecki magazyn AIT, rozpoczęła się rozbudowa centrum Guga S’Thebe. Powstały dodatkowe pokoje do nauki oraz sale przeznaczone na wystawy i koncerty. O wyposażenie łazienek zadbała firma Villeroy & Boch – dostarczyła ceramikę sanitarną z kolekcji O.novo, uzupełnioną o miski ustępowe z linii O.novo Vita, która spełnia wymagania i normy budownictwa bez barier (DIN 18040). Mogą z niej samodzielnie korzystać osoby starsze i niepełnosprawne. W efekcie w Guga S’Thebe powstały niezwykle funkcjonalnie zaprojektowane i estetyczne łazienki.

Piąty i jednocześnie ostatni etap budowy centrum Guga S’Thebe rozpoczął się w lipcu 2015 roku i trwał do października. W jego realizację zaangażowani byli mieszkańcy, miejscowi artyści, architekt Carin Smuts oraz studenci z uczelni RWTH w Akwizgranie, PBSA w Düsseldorfie , Georgia Tech w Atlancie oraz UCT w Kapsztadzie.