PRIMALLOY znajdzie zastosowanie w branży motoryzacyjnej, gospodarstwie domowym i przemyśle przy tworzeniu m.in. zamków do drzwi, złączy elektrycznych, uchwytów, uszczelek, podkładek, wtyczek, części do robotów i zabezpieczeń.

 

PRIMALLOY to termoplastyczny ester elastomerowy (TPEE), który zapewnia lepszą giętkość i elastyczność „gumy” w porównaniu do standardowych materiałów TPE. Jest niezwykle wydajny oraz wytrzymały na działania mechaniczne i odporny na oleje, zasady, rozpuszczalniki, chemikalia, tarcie, a także ciepło. Ponadto zachowuje swoje właściwości nawet w niskich temperaturach, a poziom twardości pozostaje stabilny w szerokim zakresie temperatur, przez co PRIMALLOY nadaje się szczególnie do zastosowań zewnętrznych.

 

„Klienci prosili nas o stworzenie czarnej wersji naszego popularnego materiału PRIMALLOY i oto jest! Spodziewamy się dużego zapotrzebowania na ten produkt, ponieważ większość zastosowań, w których potrzebny jest elastyczny materiał, np. uszczelnienia drzwi lub okien, czy też zatrzaski i uchwyty są zazwyczaj czarne,” powiedział Shigeyuki Furomoto, Manager, Global CEO office, Mitsubishi Chemical Media.

 

Czarny PRIMALLOY jest najnowszym materiałem od Verbatim opracowanym przez firmę macierzystą Mitsubishi Chemical. Inne materiały od Mitsubishi to: PP, PET, BVOH (materiał rozpuszczalny w wodzie), PLA oraz ABS. Wszystkie filamenty Verbatim produkowane są w Japonii z najwyższej jakości materiałów z uwzględnieniem rygorystycznych norm tolerancji, aby zapewnić stałą żywność i uzyskiwać stabilne wydruki.

 

Video: https://youtu.be/QVKef3uU3SM

Zdjęcia: Link do pobrania