Niemiecka marka wyraźnie stawia na sportowe flow i prezentuje nowoczesną linię, idealnie wpisującą się w obecne kanony miejskiego stylu. Elementami wyróżniającymi ją na tle innych serii z pewnością są wykorzystane w produkcji materiały – nylon, rzepy i zatrzaski. Połączono je z najnowszą formułą wkładki, której skład wzbogacono o mikrofibrę. Wykorzystanie tego włókna sprawia, że but jeszcze skuteczniej odprowadza wilgoć ze skóry, zapewniając optymalizację stabilności stopy oraz chroniąc ją przed otarciami.

BIRKENSTOCK jak zwykle zadbał o zachowanie najistotniejszych cech komfortu obuwia – autonomicznie ukształtowana wkładka zadba o zdrowy chód, a udoskonalenie podeszwy o antypoślizgową powłokę, uchroni stawy przed urazami.

Marka nie zawiodła także w kwestii designu linii. Jej barwy oscylują zarówno wśród klasycznych odcieni, takich jak czerń i khaki, jak i świeżych, pastelowych kolorów, wśród których znajdziemy miętę, koral, lilię oraz jasną szarość. Na rzepach obuwia odważnie zaprezentowano logo BIRKENSTOCK, które ma podkreślać nowy design oraz niezmienną od lat, wysoką jakość produkcji niemieckiej marki.