SMSL DP3 – wszechstronny odtwarzacz audio

S.M.S.L – chiński producent znany z szerokiej oferty urządzeń audio o znakomitym stosunku jakości do ceny prezentuje swój nowy produkt. SMSL DP3 to nie tylko streamer, czy wzmacniacz słuchawkowy. Producent tutaj zintegrował szeroki wachlarz funkcjonalności, który w tym przedziale cenowym był do tej pory rzadko spotykany.

SMSL DP3

S.M.S.L. DP3 – pełna wszechstronność w wyborze formatów i źródeł

Warto zaznaczyć, że DP3 może odtwarzacz praktycznie wszystkie dostępne na rynku formaty dźwięku, w dodatku z wielu źródeł. Urządzenie wspiera: DSD, DFF, WAV, WMA, WMA Lossless, FLAC, AIFF, M4a, MP3, AAC oraz OGG.

Co więcej, nowy odtwarzacz S.M.S.L. obsługuje szeroką gamę standardów:

 • Możliwość podłączenia NAS, w tym obsługa protokołu Samba
 • Obsługa DLNA
 • Pełne wsparcie dla protokołu AirPlay – można odtwarzać muzykę bezpośrednio z urządzeń firmy Apple
 • Wbudowany dwukierunkowy Bluetooth – SMSL DP3 może zarówno odtwarzać muzykę bezpośrednio z urządzenia połączonego poprzez Bluetooth, możemy też podłączyć bezpośrednio np. słuchawki bezprzewodowe w tym standardzie.

Pełny pakiet wejść cyfrowych na pokładzie

Na tylnej ściance urządzenia znajdziemy nie tylko analogowe wyjścia RCA. Dostępny jest także pełen zestaw cyfrowych wyjść audio: koaksjalne, optyczne oczywiście wejście USB Audio.

SMSL DP3 tylna ścianka

Doskonałe wsparcie dla pamięci masowych oraz interfejs LAN, Wifi i Bluetooth

SMSL DP3 posiada nie tylko gniazdo na karty pamięci MicroSD na przedniej ściance. Z tyłu znajdziemy także dwa porty USB, za pomocą których możemy podłączyć urządzenia pamięci masowej, takie jak pendrive, czy przenośny dysk twardy. Co ważne, urządzenie może zasilać dyski twarde prądem o natężeniu aż 2A (jeżeli wykorzystywane jest jedno wejście USB, w przypadku dwóch maksymalne natężenie prądu zasilającego to 2A).

Starannie dobrane komponenty i poręczne wymiary

Na pokładzie DP3 znajdziemy wysoko precyzyjny oscylator, który zapewnia bardzo niski poziom Jittera, która jest niższa, aniżeli 0.1ps przy 10Hz-1MHz. Tak niska wartość zapewnia doskonałe brzmienie z dobrze odwzorowaną sceną dźwiękową.

Co więcej, sercem przetwornika cyfrowo analogowego jest nie jeden, a dwa układy firmy ESS. Mowa oczywiście o kościach Sabre 9018Q2C. Przetwarzają one wewnętrznie sygnał w rozdzielczości 32 bitów, a także korzystają z autorskich technologii firmy Sabre, takich, jak HyperStream czy Time Domain Jitter Eliminator.

SMSL DP3

Obrazu dopełnia fakt, iż układy te posiadają wbudowane sprzętowe dekodowanie formatu DSD, z DSD256 (Quad-DSD) włącznie.

Sugerowana cena SMSL DP3 w Polsce wynosi 1699 PLN brutto. 

 

SMSL DP3 – specyfikacja:

 • Wyjścia: RCA liniowe (stereo), słuchawkowe Jack 6.3mm, słuchawkowe zbalansowane 4-pin
 • Poziom napięcia na wyjściach RCA: 2V RMS
 • Obsługa gęstych formatów: DSD aż do DSD256 oraz PCM do 384Khz
 • Maksymalna pojemność kart micro SD: do 256GB
 • Obsługa formatów Bluetooth: do 4.0, wraz z aptX
 • Obsługa WiFi: 2.4 GHz / 5 GHz
 • Prędkość interfejsu LAN: 100 Mbit
 • Pobór mocy: 3W / 0.5W (tryb czuwania)
 • Moc wyjścia słuchawkowego: Wyjście niezbalansowane: 58mW(32Ω) 46mW(64Ω)26mW(150Ω), Wyjście zbalansowane: 113mW(32Ω)110mW(64Ω)78mW(150Ω)49mW(300Ω)

 

 

 

 

 

 

 

Dystrybutor: MIP

www.mip.bz

Strona produktowa:

www.smsl.pl

Kontakt dla prasy:

superata@superata.com

O SMSL

S.M.S.L. To niewielki producent, za to, wyjątkowo ciekawego sprzętu audio z Chin. Shenzhen Shuangmusanlin Electronics Co., LTD, ponieważ tak brzmi jego pełna nazwa, wraz ze swoją gałęzią VMV technology(HK) tworzą wzmacniacze i przetworniki, których jakość cenią sobie klienci na całym świecie. S.M.S.L. skupia w swoich niewielkich szeregach około dziesięciu świetnych inżynierów, odpowiedzialnych za najwyższej klasy brzmienie ich urządzeń. Dodatkowo, poza produkcją firma posiada własny dział R&D, dzięki czemu są na bieżąco z rozwojem techniki, jak i również z zapotrzebowaniem klientów, którym to starają się skutecznie sprostać. Marka S.M.S.L. posiada swoje sieci sprzedaży w ponad 30 krajach, między innymi w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Japonii.

O dystrybutorze

Firma MIP istnieje od 2002 roku. Jest wyłącznym dystrybutorem produktów marek iRiver, Fostex, Astell&Kern, Cowon, Auralic, Furutech-ADL, FiiO, SoundMAGIC, Ibasso, Phiaton, Takstar, Questyle Audio, Divoom, Campfire Audio, WooAudio, SMSL, IEAST, RIVA Audio i wielu innych. Od 2004 roku działa także należąca do MIP sieć sklepów MP3Store oferująca wysokiej jakości przenośne urządzenia multimedialne i akcesoria. We wszystkich sklepach stacjonarnych klienci mają możliwość wygodnego przetestowania bogatej gamy odtwarzaczy audio, słuchawek, wzmacniaczy, głośników oraz akcesoriów. MP3Store to także sklep internetowy oraz największe internetowe źródło informacji na temat przenośnego sprzętu multimedialnego w Polsce w postaci forum MP3Store liczącego ponad 50 tysięcy użytkowników.