Wszechświat bez limitów, potrzebuje bohaterów bez granic – to slogan filmu „Valerian i miasto tysiąca planet”. Na ekranach kin latem przyszłego roku, w fotelu reżysera i w roli scenarzysty Luc Besson. Jest to najdroższa produkcja science-fiction jaką widziała europejska kinematografia. Kosmiczne pojazdy do filmu współtworzyli inżynierowie Lexusa.

Francuska seria komiksów autorstwa Pierre’a Christin’a doczekała się ekranizacji. Opowiadają o dwóch agentach, Valerianie i Laurelinie, podróżujących w czasie i przestrzeni, których głównym zadaniem jest utrzymanie porządku we wszechświecie. Zgodnie z fabułą filmu otrzymują oni polecenie od dowódcy, aby w Mieście Tysiąca Planet, kulturowym i politycznym centrum galaktyki, zmierzyć się ze złowrogą siłą, zagrażającą bezpieczeństwu całego wszechświata.

Luca Bessona nikomu przedstawiać nie trzeba. Lucy, Nikita, Piąty element, Leon Zawodowiec, Wielki błękit – prawie 50 filmów w dorobku. Kolejny już za kilka miesięcy.

Kilka dni temu światło dzienne ujrzał długo wyczekiwany przez fanów trailer filmu Valerian… Już w nim można zobaczyć jakie manewry i do czego jest zdolny lexusowy pojazd pokonujący międzygalaktyczne przestrzenie.

Zespół „Valerian” z udziałem głównego inżyniera marki Takeaki Kato, zbudował pojazd zakorzeniony w rzeczywistości, ale godny głównego bohatera i siedmiuset lat w przyszłość. Wyścigowy, do zadań specjalnych, jednoosobowy statek kosmiczny. Jak się bliżej przyjrzeć konstrukcji SKYJET to znajdziemy kilka podobieństw z najbardziej wyczekiwanym coupe marki – Lexusem LC. Słynny „podpis” firmy czyli grill i jego wrzecionowa kratka oraz zbliżone konstrukcyjnie reflektory to najbardziej charakterystyczne elementy.

Współpraca Lexusa ze studiem filmowym EuropaCorp, za którego powstaniem stoi Besson, będzie miała miejsce na kilku płaszczyznach. Kulminacyjnym punktem jest oczywiście premiera Valeriana. Luc Besson komentując kooperację swojej wytwórni z japońskim producentem, wyraźnie podkreślił, że partnerem mogła być tylko firma, która znana jest ze swoich pionierskich, innowacyjnych i daleko sięgających w przyszłość rozwiązań technologicznych i designerskich.

W filmie zagrali m.in. Dara Delevingne, Clive Owen, Ethan Hawke, Rihanna i Kris Wu. Budżet filmu to (bagatela!) 170 mln USD, chociaż niektóre źródła podają 197 mln USD, co daje najdroższy, francuski film w historii ich kinematografii.

Oficjalna strona filmu: http://valerianmovie.com/

Źródło: http://www.lexus-int.com/news/europacorp-and-lexus-unveil-28th-century-spacecraft.html