Najważniejsze cytaty:

O tym, co aktorka myśli na temat ludzi broniących Weinstein’a:

“Mogą zniknąć z powierzchni Ziemi, nie obchodzi mnie co mają do powiedzenia, dla mnie po prostu nie istnieją. Są skorumpowanymi nieudacznikami. To jest ostrzeżenie. Nie próbujcie mnie atakować, nie próbujcie atakować żadnej z nas, bo owszem, jesteście mężczyznami u władzy, ale używacie metod, których powinniście się wstydzić. Atakowaliście mnie, prześladowaliście, śledziliście, ukradliście mi 125 stron książki po tym, jak molestowaliście mnie seksualnie. Nie, absolutnie nie, nie będę tego znosić.”

O seksualnej strukturze władzy w Hollywood:

“Zawsze pokazywano nas jako te, które próbują zdobyć role przez łóżko, ale co jeśli to oni wykorzystują swoją władzę, żeby nas molestować. Pomyślcie o tej różnicy i zastanówcie się kto pisze i manipuluje historią, bo to na pewno nie my. Musimy odzyskać naszą siłę i mieć oczy szeroko otwarte na manipulacje, która nas otacza.”

Chciałam pokazać czym jest ta machina propagandy i kto za nią stoi. Moja książka to różne historie z mojego życia, ale według mnie ważniejszy jest tutaj kontekst, na podstawie którego można spojrzeć na to, co się działo. Ciągle powtarzam, skoro to przytrafiło się mnie, to może przydarzyć się każdemu.”

O Meryl Streep:

“Kiedy wypuściłam tego tweet’a ludzie myśleli, że to objaw mojego gniewu, a ja po prostu leżałam w łóżku i płakałam musząc oglądać jak ona nazywa go bogiem.” „Kiedy ktoś nazywa go bogiem to tyko umacnia jego władzę.”

Odpowiedź McGowan po tym jak Meryl Streep doceniła jej starania w walce z molestowaniem seksualnym:

“Cenię ją za to, co powiedziała i jestem jej wdzięczna, bo to wiele dla mnie znaczy. Mam nadzieję, że wszystkie nasze rany się zagoją i zdołamy się wydostać się z tej sekty.”

O tym, dlaczego nie wspomina imienia Harveya Weinstein’a w swojej książce:

“Uważam go za odrażającego człowieka i z tym możemy się chyba wszyscy zgodzić. Słowa mają dla mnie wielką wagę. Nie wspominałam tam jego imienia, bo on nie zasługuje na miejsce w moim życiu i nigdy nie powinien był się w nim znaleźć.”

Więcej na: http://cnn.it/2GArebd

Źródło: CNN