Liu Jo powraca do lat 70. i 90.! W sezonie wiosna-lato 2017, w kolekcji akcesoriów, królować będą neutralne odcienie i designerskie kształty. Marka inspiruje się przeszłością. Latami, kiedy młodzi mieszkańcy włoskich miast wyznaczali światowe trendy i tworzyli kwintesencję nonszalanckiego stylu. 

Powrót designu lat 70. to nadchodzący trend, który będzie przebijał się poprzez kolory i odcienie takie jak – Champagne, Malto, Nugget Gold, Frappé. Inspirację przeszłością odnajdziemy również w tkaninach.

Drugim bardzo specyficznym, charakterystycznym trendem kolekcji będzie kontrastujący styl New Grunge Chic. To esencja lat 90. – Madonna wraz z utworem Vogue, Nirvana i ich album Nevermind, a także fala pop kultury napływająca z USA oraz Japonii zostawiając swój ślad dzięki Game Boy i Tamagotchi. To też czas kolorów, odzwierciedlających esencję lat 90., są to – Ciliegia, Geranium, Coral Rock, Black i Silver Filigree.

Dwa światy, dwa zupełnie inne spojrzenia na kolekcje. Z jednej strony mocne jak i miękkie shopperki z kieszonkami wyposażone w organizery, są również i takie, które wyglądem przypominają torby na kręgle, torby na kształt koszyka, torebki wieczorowe, kopertówki w brokatowym odcieniu Plexiglas oraz dwu-kolorowe kuferki zdobione kamieniami.

Nietypowe kombinacje pasów są jednym z najwiekszych trendów. Monaco Blue i Coral Rock są dopasowane do czerni, bieli i szarości i pojawiają się na torbach New Cannes, dostępnych w nowoczesnych kombinacjach kolorystycznych. Must-have kolekcji to z pewnością Aromia, torebka dla każdej kobiety Liu Jo. Fantazyjna kombinacja zamków i dwóch dopasowanych tkanin stanowi uniwersalną wersję torebki, którą można dopasować do każdego rodzaju stylizacji.

Torebki Calla zdobione flortystycznymi ilustracjami to kwintesencja lat 70. Bestseller stanowi torebka Anna, wykończona cieniowanym wzorem. Kolejnym modelem jest Strelizia, mała torba na ramię, bardzo szykowna, w odcieniach bieli i czerni lub w niecodziennych kombinacjach kolorystycznych. Wśród modeli Tulipano Nappa, znajdziemy torby na ramię oraz plecaki, stanowiące świetne dopełnienie causalowej stylizacji.

W kolekcji znajdziemy szale i apaszki, które dopełniają kobiecych stylizacji. W tym sezonie nie zabraknie propozycji przyozdobionych paskami oraz modnym printem z logotypem w postaci łańcucha. Romantycy również znajdą coś dla siebie – szale z motywem motyla.