Koniec zimy to nie koniec przeziębień

Kiedy za oknem zza chmur częściej wygląda słońce, a słupek rtęci na termometrze szaleje skacząc w górę i w dół, coraz chętniej decydujemy się na zmianę naszego ubrania – zrzucając zimowe puchówki sięgamy po cieńsze płaszcze, rezygnujemy z grubych czapek i szalików. Zapominamy, że szczególnie teraz pogoda potrafi zmieniać się jak w kalejdoskopie. Piękne grzejące słońce, choć przekonuje nas o nadejściu wiosny, wciąż może być zgubne, gdy znienacka zawieje przeszywający porywisty wiatr czy z nieba lunie niezapowiedziany zimny deszcz. Zdezorientowany i zmęczony zmiennością pogody organizm staje się znacznie bardziej podatny na atak bakterii i wirusów, które o tej porze roku szczególnie nam zagrażają. Okres przejściowy tworzy idealne warunki dla zakażenia dróg oddechowych – nie dajmy się!

 A gdy już nas dopadnie przeziębienie…

Rozwój infekcji zwykle postępuje bardzo szybko. Najczęstszym symptomem jest uciążliwy ból gardła, który w znacznym stopniu potrafi utrudnić przełykanie, mówienie, a nawet oddychanie. Nierzadko, przeziębieniu towarzyszy podwyższona temperatura ciała. Problemy z jedzeniem i piciem, stany podgorączkowe, ogólne osłabienie organizmu… To wyraźny sygnał, że trzeba działać.

Leczenie przyjemnością? Pewnie, że tak!

Sama choroba nigdy nie jest przyjemna – o tym wie każdy, kto choć raz doświadczył infekcji. Nasze Babcie po częstokroć mawiały też, że „nie ważne jak smakuje lek, ważne, by był skuteczny”. Cóż…
a gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym? Teraz jest to możliwe! Pastylki Tantum Verde to sprawdzony lek dostępny bez recepty, który dzięki zawartej w nich benzydaminie nie tylko skutecznie uśmierza ból gardła, łagodzi dolegliwości i wspiera w szybkim powrocie do zdrowia –
to przede wszystkim idealny przykład na to, że leczenie może być nie tylko efektywne, ale i smaczne. Oczywiście smakowe preferencje są różne wśród pacjentów zarówno starszych, jak i młodszych – niektórzy wolą smaki słodkie, inni zaś orzeźwiające. Aby sprostać różnorodnym potrzebom i gustom, pastylki Tantum Verde dostępne są w 4 różnych smakach – miętowym, cytrynowym, miodowo-pomarańczowym oraz eukaliptusowym. Wystarczą tylko 3 pastylki dziennie, aby skutecznie pozbyć się dokuczliwego bólu gardła.

Angelini Pharma Polska

Cena: cena detal. za op. 20 past. : ok. 18 zł

 

OTC – produkty lecznicze wydawane bez recepty.

 

Tantum Verde smak miętowy, Benzydamini hydrochloridum 3mg, pastylki twarde. Dwuwklęsłe pastylki koloru zielonego o smaku miętowym.

Tantum Verde smak cytrynowy, Benzydamini hydrochloridum 3mg, pastylki twarde. Dwuwklęsłe pastylki koloru żółtego o smaku cytrynowym.

Tantum Verde smak miodowo-pomarańczowy, Benzydamini hydrochloridum 3mg, pastylki twarde. Dwuwklęsłe pastylki koloru żółto-pomarańczowego o smaku miodowo-pomarańczowym.

Tantum Verde smak eukaliptusowy, Benzydamini hydrochloridum 3mg, pastylki twarde. Dwuwklęsłe pastylki koloru ciemnozielonego o smaku eukaliptusowym.

Wskazania: Produkty lecznicze stosuje się do leczenia dolegliwości i objawów (ból, zaczerwienienie, obrzęk) związanych ze stanami zapalnymi jamy ustnej i gardła. Przeciwwskazania: Produkty lecznicze są przeciwwskazane u pacjentów z nadwrażliwością na substancję czynną lub substancje pomocnicze wchodzące w ich skład a także w przypadku Tantum Verde smak miętowy i Tantum Verde smak cytrynowy u pacjentów z fenyloketonurią (ze względu na zawartość aspartamu).

Podmiot odpowiedzialny: Aziende Chimiche Riunite Angelini Francesco A.C.R.A.F. S.p.A. Viale Amelia 70, 00181 Rzym, Włochy.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

TV/PR12/3/2018