Zasada numer 1. Długotrwała jakość

Łazienka to wymagające pomieszczenie – narażone na zmiany temperatury i wysoką wilgotność. Dlatego najważniejsza jest jakość i trwałość jej wyposażenia. Meble Villeroy & Boch są produkowane tak, by sprostać najbardziej wymagającym warunkom. Ściany, a także krawędzie i narożniki szafek są zabezpieczone przed wodą i wilgotnym powietrzem, dzięki czemu nie odkształcają się i nie pęcznieją. Jakość surowców  to gwarancja, że meble będą służyły nam przez lata. Warto zdecydować się na produkty wykonane z wytrzymałego szkła akrylowego, naturalnego forniru lub z wyselekcjonowanego drewna dębowego. Takie materiały znajdziemy m.in. w kolekcji Avento i Memento od Villeroy & Boch.

Zasada nr 2. Funkcjonalność i komfort

Z łazienkowych mebli korzystamy codziennie – i to wielokrotnie. Ich funkcjonalność decyduje o naszym komforcie. Przy wyborze szafek powinniśmy zwrócić uwagę na ich ergonomiczność i przede wszystkim pojemność. W kolekcjach Villeroy & Boch wszystkie szuflady można całkowicie wysunąć, by dotrzeć nawet do najgłębiej położonych akcesoriów. W linii Subway 2.0 pojemne i głębokie szuflady pozwalają na umieszczenie kosmetyków o różnych gabarytach. Do mebli Villeroy & Boch można również zamówić praktyczne pudełka z przegródkami, które ułatwią organizację przestrzeni. A opcjonalnie niektóre szafki można wyposażyć w oświetlenie LED, które uruchamia się, gdy tylko otworzymy szufladę. W codziennym użytkowaniu wsparciem są też amortyzatory, dzięki którym wszystkie szuflady i drzwiczki same delikatnie się domykają.

Zasada nr 3. Design i estetyka

Meble to element, który decyduje o charakterze i stylu wnętrza. W łazience wyposażenie powinno tworzyć harmonijną całość. Kolekcje Villeroy & Boch zapewniają nie tylko szeroki wybór dopasowanych do siebie mebli, lecz także ceramikę idealnie komponującą się z poszczególnymi liniami. Entuzjastom klimatu retro spodoba się Hommage, która oferuje stylizowane meble, ceramikę, a także wanny. Piewcy nowoczesności znajdą coś dla siebie w serii Legato, która wraz z umywalkami tworzy uzupełniającą się całość. Jej ceramikę wyróżniają skośne, ścięte krawędzie, które nadają umywalkom lekkości, a dzięki podświetleniu wydają się delikatnie unosić nad blatem.

Zasada nr 4. Z troską o środowisko

Kolekcje Villeroy & Boch powstają w sposób przyjazny dla środowiska z certyfikowanych surowców. Meble uzupełnia energooszczędne oświetlenie LED, które umożliwia regulację natężenia oraz barwy światła. Dzięki temu jego intensywność możemy dopasować do pory dnia i pogody – ograniczając tym samym pobór energii.

Zasada nr 5. Europejskie standardy

Europejskie standardy gwarantują jakość. Meble Villeroy & Boch produkowane są w Treuchtlingen w Niemczech i w Mondsee w Austrii. Proces produkcyjny przebiega według rygorystycznie wyznaczonych standardów: od przygotowywania drewna i jego powolnego suszenia przez precyzyjne wykończenie z użyciem materiałów i produktów najwyższej jakości aż do ręcznego złożenia.