W serii dominują szarości, brązy, biel oraz różne tony zieleni i błękitu. Taka kolorystyka w duecie z żakardową bazą i wplecionym lnem prezentuje się zjawiskowo (tapety Horizon). Mocne, wyraziste linie lnu osadzone na jednolitym tle przypominają fale. To one dają wrażenie nieskończoności. Aż po horyzont gna wyobraźnia… Dzięki unikatowej fakturze na ścianie można obserwować spektakl światła.

Jeszcze bardziej tajemnicze pozostają tapety Osso. Główną inspiracją pozostaje natura, ale ta najbardziej nieodkryta i najtrudniej dostrzegalna – mikroświat, który zdaniem projektantów w pełni ukazuje zniewalające piękno przyrody. Trójwymiarowe efekty, niezwykła dbałość o detal oraz starannie skomponowana kolorystyka sprawiają, że Osso jest najbardziej wyrazistą propozycją w całej kolekcji, chociaż ma mocną konkurencję.

Great Abaca i Abaca (do obejrzenia na www.dekorianhome.pl) to propozycje dla pasjonatów stylu eko. Włókno abaki pozyskiwane jest z pochew liści banana manilskiego i jest bardzo cenione ze względu na swoją wytrzymałość
i wodoodporność. Delikatny geometryczny wzór w trzech propozycjach kolorystycznych: beżu, szarości i żółci ujmuje subtelnością i szlachetnością (Great Abaca). O sile prostoty przekonują tapety Abaca – jednokolorowe, o niewyszukanej kolorystyce stanowią idealny wybór do wnętrz, w którym dodatki odgrywają pierwszoplanową rolę. Taka gama barw doskonale sprawdza się w każdym wnętrzu, niezależnie od stylu: od retro przez rustykalny na minimalistycznym kończąc. Neutralne tło w kolorach ziemi jest ponadczasowe. Tak jak radość, a nawet wielka radość (z wł. Gioia Grande) – to z kolei propozycja dla tych, którzy cenią elegancję z nutą ekstrawagancji. „Radosne tapety” wyróżnia  gra kolorów uzyskana dzięki różnym barwom nachodzących na siebie włókien. Dzięki temu na kolor ściany duży wpływ mają padające na nią promienie słoneczne. Naturalne materiały i kolory ziemi idealnie współgrają ze światłem słonecznym, co udowadnia najnowsza kolekcja od Giardini.

Włoska manufaktura działa na rynku od 1872 r. Obecnie tapety Giardini eksportowane są do ponad 40 krajów na całym świecie. Sukces marki jest sumą kilku czynników: niezwykle starannego doboru materiałów, wykorzystania naturalnych włókien, jak też zastosowania nowoczesnej technologii produkcji. Wszystkie kolekcje produkowane są wyłącznie we Włoszech. W bogatym portfolio marki znajdziemy nie tylko tapety żakardowe, które powstają z tkanin o bardzo rozbudowanych wzorach, ale także nietuzinkowe propozycje z włókien naturalnych (jedwab, satyna, len, aksamit). Wyłącznym dystrybutorem tapet Giardini w Polsce jest ogólnopolska sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home. Oprócz bogatej oferty włoskich tapet w 18 salonach
w całej Polsce znaleźć można starannie wyselekcjonowane produkty do wnętrz w każdym stylu. Więcej informacji znaleźć można na www.dekorianhome.pl .