Światło – nie tylko słoneczne – jest czynnikiem, który determinuje ludzkie funkcjonowanie. To domowe, wypełniające nasze wnętrza, towarzyszy nam we wszystkich codziennych rytuałach. Projektanci Villeroy & Boch pokazują, w jaki sposób współczesny salon kąpielowy może dostosowywać się do różnych sytuacji i to tylko dzięki nowoczesnym technologiom LED. Poranny prysznic, makijaż przed pracą, wieczorna odprężająca kąpiel? Natężenie i barwa światła musi być dopasowana do pory dnia i wykonywanych czynności. Chłodne światło podczas porannej toalety ułatwi golenie lub wykonanie idealnego makijażu; a ciepłe stworzy odpowiedni nastrój na relaksujące chwile w wannie. Z kolei miękkie i delikatne będzie niezastąpione w nocy lub chwilę po przebudzeniu.

Światło dopasowane do sytuacji

Systemy oświetleniowe Villeroy & Boch są dopasowane do każdej łazienkowej sytuacji – pobudzą o poranku i wyciszą wieczorną porą. Lustra More to See oraz lustrzane szafki My View wyposażone są w nowoczesną technologię LED umożliwiającą regulację natężenia oraz barwy światła – od ciepłej do zimnej bieli. W kolekcji More to See lampa zintegrowana z górną krawędzią lustra oświetla jego taflę oraz strefę umywalki. A w szafkach My View ledowe lampy mają podwójne zastosowanie – oświetlają zarówno wnętrza szafek, jak i pomieszczenie łazienki. Diody wykorzystane w produktach Villeroy & Boch to również rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Pozwalają one zaoszczędzić do 90% energii w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami i 60% w porównaniu z żarówkami energooszczędnymi.

 

Villeroy & Boch wykorzystuje również oświetlenie LED w łazienkowych meblach. Oprócz walorów praktycznych jest ono także designerskim dodatkiem dekoracyjnym. W kolekcji Legato blat w szafkach podumywalkowych ma skośne, ścięte krawędzie, które właśnie dzięki oświetleniu nadają meblom lekkości i sprawiają wrażenie, że blat lekko unosi się nad szafką. Takie delikatne światło jest również bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem, kiedy korzystamy z łazienki w nocy. Miękkie oświetlenie, które wskaże drogę w środku nocy, posiada też deska myjąca ViClean oraz szklany przycisk spłukujący ViConnect L200.