Rok 2016 to czas wielkich wydarzeń sportowych, w tym Olimpiady w Rio.Marka Oakley®, jako lider okularów Sport Performance, zapewni 600 startującym Olimpijczykom niezawodną jakość widzenia i komfort w najważniejszych sportowych momentach. A wszystko to z myślą o jak najlepszych wynikach reprezentantów kadr narodowych z całego świata. 
Kolekcję PRIZM™ Olympic Green Fade na pierwszy rzut oka można poznać po mocno zielonych akcentach, ale ta linia to nie tylko wyraziste detale i nowoczesny design – to przede wszystkim zaawansowana technologia niezbędna w pracy każdego sportowca. Okulary marki Oakley® tworzone są specjalnie z myślą o różnorodności dyscyplin – ich specyficznych wymaganiach oraz towarzyszących okolicznościach, często nieprzewidywalnych. Dzięki precyzyjności wykonania i najlepszej jakości materiałów, okulary Oakley® sprawdzą się w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach. Z pewnością docenią to olimpijczycy, którzy zmagając się ze specyfiką swoich konkurencji, pod każdym względem muszą być przygotowani na najwyższym, światowym poziomie.
W kolekcji PRIZM™ Olympic Green Fade wystartują zarówno polscy, jak i zagraniczni sportowcy z takich dyscyplin, jak cycling, siatkówka plażowa, golf, tenis, thriatlon, biegi, czy wioślarstwo i kajakarstwo. Z biało-czerwonej kadry z okularów Oakley® na co dzień korzystać będą m.in. Natalia Madej, Michał Kwiatkowski, Miłosz Jankowski, Agnieszka Skrzypulec czy Monika Żur. Wśród zagranicznych sportowców charakterystyczne, zielone okulary będą nosili m.in. Javier Gomez, Julien Absalon, Lizzie Armitstead, Peter Sagan oraz Candace Hill.