W kolekcji damskiej zostały wyróżnione trzy modele: AR 6082 – LES MALACHITES, AR 6079 – EVENING CLOSET   oraz AR 5086. 
AR 6082 – LES MALACHITES – elegancki damski model, wyróżniający się geometrycznym kształtem. Górna część wykonana z acetatu stanowi niezwykłą, nieco zaokrągloną, falistą dekorację w odcieniach przypominających malachit.
AR 6079 – EVENING CLOSET – charakteryzuje się nowoczesną konstrukcją. Grube soczewki są obrabiane ręcznie w celu uzyskania dwóch różnych grubości, dzięki czemu są cieńsze przy brzegach. Zewnętrzna część jest nieprzezroczysta i ozdobiona małymi kolorowymi kryształkami.
AR 5086 – półramkowe okulary z łączoną konstrukcją z dwuramkowego acetatu . Górną, metalową część ramki uzupełnia nylonowa nitka na dole. Końcówki cienkich, płaskich zauszników zostały ozdobione logo Giorgio Armani w stylu retro.
W przypadku kolekcji męskiej warto skupić się na następujących czterech wzorach: AR 8114, AR 7162, AR 8117 oraz AR 5084. 
AR 8114 – idealnie wyrażają ducha marki dzięki ponadczasowym kształtom i detalom. Okrągły przód zdobi podwójny mostek, a cienkie zauszniki zostały wykonane z acetatu .
AR 7162 – model wykonany z acetatu o oryginalnym kształcie panto. Płytka w kształcie rombu na zausznikach i końcówka zausznika o takim samym kształcie podkreślają inspirację stylem retro.
AR 8117 – okulary półramkowe, inspirowane stylem vintage. Są przykładem najwyższej dbałości o szczegóły. Spoiler na górze okularów, wykuwany owalny motyw na zausznikach i lekko zaokrąglona końcówka acetatowego zausznika z typowym nitem w kształcie rombu.
AR 5084 – lekkie okulary o geometrycznym kształcie. Wyrafinowane oprawki z podwójnym mostkiem wykonanym metodą wtrysku, który odpowiada za interesujący kontrast kolorystyczny, stanowią połączenie stylu vintage i najnowocześniejszego wzornictwa.