„Jolka, Jolka pamiętasz”, „Aleją Gwiazd”, „Cicho” czy „Chodź, pomaluj mój świat” to utwory, które każdy potrafi zanucić. „Cofnąć czas” to nowy utwór autorstwa jednego najlepszych autorów tekstów Marka Dutkiewicza, którego premiera już za chwilę. Na kogo i dlaczego teraz stawia wybitny tekściarz?

Marek Dutkiewicz jest obecny na polskiej scenie muzycznej od prawie 40 lat. Jego utwory mimo zmieniających się trendów muzycznych wciąż  są hitami na  listach przebojów. Nawet współcześnie nastolatkowie bawią się przy „Szklanej pogodzie” czy „Za ostatni grosz”, tak jak kiedyś ich rodzice. I nie ma co ukrywać, że Marek ma nosa, jeśli chodzi o trendy muzyczne. Dzisiaj stawia na Krysię Zajkowską, z którą od niedawna pracuje.

– Postawiłem na Krysię, bo mimo młodego wieku to bardzo dojrzała, utalentowana i pełna pasji dziewczyna. To rzadko spotykana cecha u jej rówieśników w dobie smartfonów, erze like’ów i followersów oraz parcia na popularność w sieci. Pomimo, że ma tylko osiemnaście lat to najważniejszy jest dla niej tekst i przekaz – tłumaczy Marek Dutkiewicz.

Krysia Zajkowska na scenie muzycznej gości od niedawna. Osiemnastoletnia dziewczyna zdobywała doświadczenie w Szkole Muzycznej I-go stopnia w klasie fortepianu. Ma swoim koncie doświadczenia zdobyte na deskach scenicznych. W czerwcu 2014 roku debiutowała rolą Nali w musicalu „Król Lew” w koncercie dyplomowym Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego. W 2016 roku dostała główną rolą Amazonki Maneopy w spektaklu „Amazonki i Wikingowie” Macieja Pawłowskiego, którego premiera była w teatrze Roma. W 2017 roku otrzymała profesjonalny angaż, otrzymując propozycję roli Kai w spektaklu „Lamaila”. Razem z Martinem Fitchem z fragmentami „Lamaili” zaśpiewała na 11 Zamojskim Festiwalu Kultury „arte, cultura, musica e”. W 2018 roku wydała swój debiutancki utwór pt. „Magia” do którego muzykę skomponował Filip Siejka (który pracował m.in. z Mieczysławem Szcześniakiem, Michałem Bajorem czy Natalią Kukulska), a tekst napisał Marek Dutkiewicz.

To dla mnie zaszczyt, że w tak młodym wieku mogę pracować z tuzami polskiej sceny muzycznej, jak Marek Dutkiewicz czy Filip Siejka. Moje piosenki na YouTube były wyświetlone ponad 200 tys. razy, czasem sama nie wierzę, że tyle osób chce słuchać mojej muzyki, która jest w stylistyce retro i nie jest bardzo prosta – tłumaczy Krysia Zajkowska.