Beata Szałwińska, odnosząca wiele sukcesów poza granicami Polski charakteryzuje się silną osobowością ,wielkim temperamentem, niezwykłą wrażliwością i indywidualnym podejściem do muzyki. Ta niezwykle utalentowana i wszechstronna pianistka od wielu lat mieszka w Luxembourgu, w którym to podbija serca mieszkańców. Ukończyła prestiżowe szkoły tj. Akademia im F.Chopina w Warszawie, Ecole Normale de Musique Alfred Cortot w Paryżu, była również stypendystką rządu francuskiego. Zwrotnym punktem w jej karierze była wygrana 11e Tournoi International de Musique w Belgii. Uczestniczka wielu prestiżowych festiwali  odbywających się w Niemczech ,Francji ,Belgii, Luxembourgu  Holandii, Finlandii i w Polsce. Ostatnio odniosła wielki sukces w Carnegie Hall w Nowym Yorku gdzie wykonała wraz ze wspaniałym rosyjskim basem 25 piesni S.Rachmaninowa. Z okazji 150 lecia luxemburskiej orkiestry  wykonała w obecności Wielkiego księcia i księżnej Luxembourga « Blekitna Rapsodie «  G. Gerschwina zbierając entuzjastyczne recenzje.

Beata Szałwińska nie chce być  kwalifikowana jako pianistka klasyczna, inspiruje ją również muzyka i folklor argentyński. Kocha jazz i flamenco. Ponad wszystko ceni sobie wolność, indywidualność oraz możliwość decydowania o sobie i kierunku swoich działań. W swojej twórczości wykorzystuje  różne style i gatunki muzyczne . Uważa że prawdziwy artysta powinien za wszelką cenę szukać swojej indywidualnej drogi i wypowiedzi.  Jest założycielką  Aconcagua Quintet , który obecnie przekształcił  się w większy zespół o nazwie Beata Szałwińska’s  ACONCAGUA PROJECT,  w którym zajmuje się interpretacją repertuaru Astora Piazzolli. Według niej każdy twórca powinien czujnie przyglądać się temu, co dzieje się wokół niego, ponieważ inspiracja może przyjść w każdej chwili i dotyczyć nawet najbardziej niespodziewanego aspektu życia. Obecnie artystka planuje dwa nowe nagrania: „Świat Astora Piazzolli”, oraz solową płytę z nowymi transkrypcjami  autorstwa światowej sławy pianisty i aranżera – Frederica Meindersa.

Beata Szałwińska ma nadzieję, że jej twórczość przekona do muzyki klasycznej jak największe grono odbiorców w jej rodzimym kraju oraz pokaże, że występy i koncerty mogą być naprawdę ciekawe i poruszające. Ma nadzieje dotrzeć do serc wielkiego grona odbiorców i podzielić sieęz nimi swoja wizja piękna w muzyce którą wykonuje.