Beata Szałwińska jest artystką o silnej osobowości,  wielkim temperamencie  niezwykłej wrażliwości i indywidualnym podejściu do muzyki. Artystka ta jest także obywatelką świata – od wielu lat mieszka w Luksemburgu, w którym to podbija serca mieszkańców. Tam też występowała przed parą książęcą. Uczestniczyła również w wielu prestiżowych festiwalach i wydarzeniach odbywających się m.in. w Niemczech, Beneluksie, Finlandii, Francji. Beata Szałwińska nagrała również płytę „Pour le Monde”, z której całkowity dochód przeznaczony był na wsparcie fundacji Médecins du Monde, której jest ambasadorką.

Beata może się także poszczycić współpracą z Alexandrem Anisimovem, cenionym na świecie rosyjskim basem, który występował na największych i najbardziej prestiżowych scenach operowych, takich jak Metropolitan Opera czy La Scala. Ten wybitny artysta współpracował min. z Luciano Pavarottim, Placido Domingo, Dmitri Chvorostovsky, Olgą Borodina, Renée Fleming, a także współpracował z najlepszymi dyrygentami na świecie – z Riccardo Muti, Claudio Abbado, James Levine, Semyon Bychkov. Ponadto, artysta ten należał do ulubionych śpiewaków Mstislava Rostropovicha. Alexander jest podziwiany przede wszystkim za kunszt wokalny, ekspresję oraz barwę głosu, co sprawiło, że krytycy nazwali go mianem drugiego Szalapina. Niedawno Beata Szałwińska wystąpiła razem z Alexandrem Anisimovem w nowojorskiej Carnegie Hall, gdzie wykonali 25 pieśń S. Rachmaninowa, co spotkało się z gromkimi owacjami i zachwytem publiczności. Jak zaczęła się ta owocna współpraca? Beata poznała Alexandra w 2015 roku w Luksemburgu na koncercie charytatywnym mającym na celu wsparcie Ukrainy.

Organizatorzy poprosili, żebym zagrała solo oraz ze wspaniałym rosyjskim basem. Już po pierwszej próbie byliśmy pod wrażeniem naszego wzajemnego wyczucia i porozumienia muzycznego – tak wspomina początki tej znajomości. Z pewnością współpraca tego duetu dostarczy jeszcze wielu pięknych przeżyć i wrażeń, ponieważ artyści niedawno podpisali kontrakt z niemiecką wytwórnią Hanssler Classic.

W najbliższych dniach Beatę Szałwińską oraz Aleksandra Anisimova będzie można usłyszeć podczas 53. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju.