Nowy początek z bielą w tle!

Nie bez powodu mówi się, że czasem warto zacząć wszystko od początku, czyli z białą kartą. Biel jest nie tylko symbolem niewinności, czystości czy elegancji, ale także kojarzy się z wolnością, lekkością i przestrzenią, których nie może zabraknąć w żadnym wnętrzu. Biały marmur świetnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Posadzki, ściany czy blaty mebli w kolorze ponadczasowej i uniwersalnej bieli rozświetlą wnętrze, powiększą optycznie przestrzeń, jednocześnie nadając jej szlachetnego wyrazu. Naturalny biały kamień zestawiony z akcentami złota to kwintesencja stylu glamour. Stawiając na klasyczną aranżację, warto biel skontrastować z czernią, wybierając oświetlenie w tym kolorze lub eleganckie akcesoria i dodatki np. w łazience: misę umywalki, deszczownicę czy ramę lustra. Chcąc ocieplić nieco charakter wnętrza, warto zestawić biel marmuru Alpine White (dostępny w ofercie Interstone)
z naturalnym drewnem. Takie połączenie kocha styl skandynawski, w którym rządzą prostota, elegancja i ciepło. W takiej aranżacji marmurowa posadzka oraz biała ściana z marmuru będą tworzyć harmonijną całość z drewnianymi meblami, np. dębowym stołem w salonie czy designerskimi fotelami.

Relaks wśród bieli

Coraz większą popularnością cieszą się także duże salony kąpielowe, na które decydują się także luksusowe hotele. Ich synonimem ma być doskonały komfort, ale i ponadczasowa elegancja. Biały marmur będzie stanowił idealne tło dla wyrazistych akcentów w postaci trójwymiarowych płyt na ścianie czy kolorowych mozaik. Naturalne światło, odbijając się od białej marmurowej podłogi, podkreśli starannie dobrane detale. Biel w towarzystwie butelkowej zieleni, granatu czy burgundu to także doskonały wybór.

Portugalska miłość

Kolekcja Alpine White od Interstone to marmur pochodzący z Portugalii: ceniony na całym świecie za swe piękno oraz różnorodność. Portugalczycy zaś słyną z długiej tradycji kamieniarskiej i wyjątkowych umiejętności w wydobywaniu naturalnych kamieni. Płyty o grubości 2 i 3 cm charakteryzują się znaczną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także na wysokie temperatury, dlatego jest to świetny materiał na podłogi, ściany, schody, parapety czy kominki. Dużymi atutami naturalnego marmuru są także łatwość konserwacji oraz możliwość szybkiego odnowienia. Miłośnicy komfortu z pewnością docenią fakt, że marmurowa posadzka świetnie przewodzi ciepło, dlatego jest idealnym rozwiązaniem przy ogrzewaniu podłogowym. Wyjątkowość marmuru tkwi jednak w czym innym – nie ma dwóch identycznych marmurowych brył: natura stworzyła prawdziwe dzieła sztuki: każdy kamień ma własny, unikatowy rysunek żył i oryginalny odcień bieli. Niepowtarzalne płyty Apline White można zobaczyć
w warszawskim showroomie Interstone.

Interstone to polski dystrybutor i importer płyt z naturalnych kamieni: marmuru, granitu, kwarcytu, onyksu, wapieni, bazaltów, trawertynów. Sprowadza najwspanialsze okazy aż z 15 krajów świata, m.in. z Brazylii, Chin, Indii, Portugalii czy Egiptu. Filozofia firmy założonej w 2000 r. opiera się na wykorzystaniu tego, co w naturze najpiękniejsze. Ta miłość do kamienia narodziła się we właścicielach we Włoszech. A dziś swoją pasją do szlachetnych materiałów zarażają innych. Kamień naturalny znów staje się jednym z wiodących trendów wnętrzarskich.