Mediolan – światowa stolica mody i dizajnu. Jedno z najważniejszych turystycznych włoskich miast i finansowe serce Włoch. Bogata historia, wspaniała architektura oraz nowoczesne technologie tworzą niezwykłe i pełne kontrastów miejsce, odwiedzane każdego roku przez turystów z całego świata. Aby zadbać o ich komfort i wygodę, Lufthansa stworzyła w porcie lotniczym Mediolan Malpensa ekskluzywną strefę relaksu. Do realizacji projektu zaproszono Villeroy & Boch, który zadbał o równie wytworną przestrzeń łazienkową.

Najwyższy komfort podróży  

Nowy salon Lufthansy zadebiutował w styczniu 2018 roku, dając podróżnym przedsmak luksusu, który czeka ich na pokładzie samolotu tej linii lotniczej. Urządzone w niepowtarzalnym włoskim dizjanie 550 mkw. powierzchni, pozwala pasażerom choć przez chwilę odetchnąć w podróży. Nastrojową atmosferę tego miejsca podkreśla prywatna strefa wypoczynku z wysokiej klasy obsługą. Całości projektu dopełnia intymna przestrzeń sanitarna z wyposażeniem od Villeroy & Boch, łącząca współczesny łazienkowy styl z tradycją i historią Mediolanu. Na wybranych ścianach zachwycają historyczne mapy oraz architektura tego drugiego co do wielkości włoskiego miasta. Najbardziej okazałe motywy sygnowane znakiem Villeroy & Boch można podziwiać na korytarzach oraz przy wejściach prowadzących do toalet.

Toaleta Premium od Villeroy & Boch

Villeroy & Boch w pełni wykorzystał potencjał przestrzeni łazienkowej nowego centrum relaksu Lufthansy, nadając wnętrzu niepowtarzalny charakter oraz zachowując jego maksymalną funkcjonalność. Z uwagi na znaczną liczbę odwiedzających każdego dnia łazienkową strefę, pomyślano również o jej trwałym i komfortowym wyposażeniu. Purystyczny charakter pomieszczenia podkreślają nablatowe umywalki Artis, wykonane z niebywale wytrzymałego tworzywa ceramicznego TitanCeram. Dzięki naturalnym surowcom, takim jak skaleń, kwarc, glina czy dwutlenek tytanu zyskały one odporność na zabrudzenia i zarysowania – podobnie jak pokryte szkliwem CeramicPlus pisuary z linii Architectura.

Przy aranżacji sanitarnej przestrzeni nie zapomniano również o innowacyjnych systemach podnoszących poziom czystości. W pisuarach Architectura zapewnia go elektroniczny system spłukiwania ProDetect, a w toaletach serii Subway 2.0. rozwiązanie DirectFlush, umożliwiające wyjątkowo szybkie i dokładne czyszczenie. Przysłowiową wisienkę na torcie stanowi nowoczesny i elegancki przycisk spłukujący ViConnect.

Z myślą o osobach z ograniczoną mobilnością, strefę sanitarną uzupełniono umywalką z linii O.novo Vita z funkcjonalnymi uchwytami. Dzięki temu użytkownicy poruszający się na wózkach inwalidzkich mają zapewniony wygodny podjazd pod umywalkę. Równie funkcjonalna co bezpieczna i wygodna w użyciu jest toaleta wisząca O.novo Vita DirectFlush. Wyposażano ją w specjalny bufor, zapobiegający przesuwaniu się siedziska na boki. Całości projektu łazienkowej przestrzeni dopełniają akcesoria i baterie łazienkowe Just z wąską wylewką i wyjątkowo płaską dźwignią oraz lustra z kolekcji More to See.

Port lotniczy Mediolan Malpensa to niezwykle nowoczesne miejsce, które niczym małe miasto oferuje szereg komfortowych udogodnień dla pasażerów. Jednym z nich jest nowy salon Lufthansy z ekskluzywną strefą łazienkową Villeroy & Boch. Projektanci po raz kolejny odeszli od standardowego postrzegania publicznej przestrzeni udowadniając, że może być ona nie tylko luksusowa i funkcjonalna, ale posiadać niebanalny styl, inspirowany pięknem miejsca, w którym się znajduje.