Dagmara Skalska „Osobowość pełna magii”

Książka Dagmary Skalskiej to pogłębiona analiza 47 podświadomych mechanizmów, które blokują człowieka przed byciem szczęśliwym. Autorka definiuje i szczegółowo opisuje je w podziale na 9 typów osobowości, skonstruowanych w oparciu o starodawną typologię, zwaną Enneagramem. Zakorzeniona w filozofii starożytnego Wschodu nauka o ludzkiej naturze pomaga odkryć antidotum na negatywne emocje oraz uczy, jak ochronić się przed niekorzystnymi decyzjami i destrukcyjnymi zachowaniami, które sprawiają, że czujemy się nieszczęśliwi. „Osobowość pełna magii” oferuje cenne narzędzie do poznania siebie i odkrycia swojego potencjału. Oprócz zdefiniowania przeszkadzających mechanizmów i związanych z nimi złych nawyków, daje również wskazówki, jak sobie z nimi radzić. Uświadamia, że za każdym mechanizmem kryje się potencjał. Po lekturze książki piłka jest zatem po naszej stronie boiska – to od nas zależy, w jaki sposób wykorzystamy tę wiedzę. Szczęście jest bowiem stanem umysłu. Szczęście jest wyborem.

 

Katarzyna Niezgoda „Pięścią w szklany sufit”

Co sprawia, że kobiety czują się niedowartościowane i odczuwają presję konieczności ciągłego udowadniania swoich kompetencji? Skąd pojawiają się u nich blokady, które uniemożliwiają skuteczne dążenie do samorealizacji? Okazuje się, że problem często tkwi w ich głowach. „Pięścią w szklany sufit” to praktyczny poradnik-motywator zarówno początkującej, jak i aktywnej kobiety sukcesu. Znajdziemy w nim wiele, opartych na doświadczeniu Katarzyny Niezgody wskazówek, dotyczących pokonywania barier i blokad, które uniemożliwiają rozwój i osiągnięcie sukcesu. Przeświadczenie, że kobiety są traktowane po macoszemu i zdecydowanie gorzej niż mężczyźni, jest jednocześnie pretekstem. Wymówką do tego, żeby nie walczyć o swoje marzenia. Jak pisze Niezgoda, w psychologii zjawisko to nazywane jest „autohandicap”. W praktyce kobieta zaniża sobie poprzeczkę w drodze do kariery, by ewentualną późniejszą porażkę, móc wytłumaczyć czynnikami zewnętrznymi. Zdaniem autorki między innymi właśnie takie zachowania decydują o mniejszym udziale kobiet w biznesie oraz ich awansach.

 

Karolina Szostak, Marta Kordyl „Mój spektakularny detoks”

Ludzie dzielą się na dwie grupy: tych, którzy nigdy się nie odchudzali i tych, którzy na diecie są przez całe życie. Schudnąć to wielka sztuka, ale utrzymać wagę – jeszcze większa. Udało Ci się schudnąć – za Tobą wiele miesięcy wyrzeczeń i morderczych treningów – ale opłacało się, wyglądasz świetnie! Sukces świętujesz codziennie „niewinnym”, czekoladowym ciastkiem w ulubionej kawiarni…? Możesz mieć pewność, że na drodze do Twojej wymarzonej sylwetki stanie Twój największy wróg: efekt jo-jo. Karolina Szostak doskonale zna ten scenariusz, bo jak sama przyznaje, przez całe życie stosowała przeróżne diety odchudzające, z mniejszym lub większym sukcesem, niestety zawsze kończące się tak samo – przybieraniem na wadze. Tak jednak było 30 kilogramów temu… Dziś jest szczęśliwą, pewną siebie kobietą, a wszystko za sprawą niesamowitej przemiany, która zaszła nie tylko w jej ciele, ale i głowie. Nie stało się to jednak tylko za sprawą diety. „Mój spektakularny detoks” to poradnik, z którego dowiemy się, czym jest tytułowy detoks i dlaczego jest tak ważny w procesie utrzymania wagi w trakcie kuracji odchudzającej. W książce, oprócz cennych porad i wskazówek żywieniowych, a także przykładowych zestawów ćwiczeń fizycznych, znajdziemy wiele smacznych i prostych przepisów na potrawy, które można spożywać zarówno w trakcie detoksu, jak i tuż po nim. Książka