Kolekcja Pierre Cardin, zaprojektowana i zrealizowana przez Skoczowską Fabrykę Kapeluszy Polkap, obejmuje 19 (w tym 2 rodzaje kaszkietu) kapeluszy męskich, 9 kapeluszy damskich oraz 2 kapelusiki dziecięce (dla dziewczynki i chłopca).

Inspiracją do jej stworzenia była podróż do Włoch. Zespół z Polkapu wybierał dodatki (taśmy, pióra i inne detale do kapeluszy), obserwował trendy mody i charakterystyczne palety barw w kraju, gdzie urodził się Pierre Cardin. Później odbyło się spotkanie z Mistrzem w Paryżu. Jego bardzo pozytywna opinia o pokazanych kapeluszach: o ich jakości wykończenia powierzchni, kolorystyce, fasonach i dodatkach, przekonała Polkap ostatecznie do zaprezentowanej kolekcji. Podczas spotkania sam Pierre Cardin wybrał kapelusze, które wystawiane będą w jego autorskiej galerii.

Wspólnym mianownikiem tej prestiżowej kolekcji jest perfekcyjne wykonanie każdego modelu. Polkap produkuje kapelusze z najwyższej jakości surowca: wełny australijskiej o wykończeniu gładkim i puchu króliczego o wykończeniu powierzchni welurowym, zamszowym. Zdobienia kapeluszy wykonuje włoskimi taśmami, piórami, paskami, satynami.

Warto zwrócić uwagę na przykład, na męskie kapelusze  z wełny. W ich produkcji Polkap zastosował technologię Crushable, dzięki której kapelusze zyskują elastyczność, miękkość, oferują wygodę noszenia i komfort w podróży. Można taki kapelusz zrolować i schować, np. do torby podróżnej. Po wyjęciu z niej idealnie nadaje się do ponownego założenia. Za tę technologię Polkap w 2011 roku otrzymał „Złoty Medal” Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Szczególne miejsce w kolekcji mają też kapelusze dla pań „Samanta” i „Penelope” – wzory, które w wyjątkowy sposób przykuły uwagę Pierre Cardin. Pierwszy z nich jest wykonany z puchu króliczego o wykończeniu welurowym, w kolorze „brick” – ciepły powiew liści jesieni, ozdobiony włoskim paskiem (w 3 odcieniach: od złamanej rdzy, poprzez ciemną zieleń, do ciemnego brązu). Drugi model wykonany jest z wełny australijskiej o wykończeniu gładkim w dwóch kolorach „black/white” – biało – czarny, z przepięknym „bukietem” włoskich piór.

Pierre Cardin słynie z awangardowego stylu, manifestowanego poprzez zabawę krojem i kolorystyką. Marka oferuje kreacje na miarę współczesnych odbiorców, wyróżniające się zarówno wzornictwem, jak i jakością. Nie inaczej prezentuje się nowa kolekcja kapeluszy sygnowana przez Mistrza, która harmonijnie wpisuje się w preferowaną przez niego stylistykę.