Za nami piąta edycja innoSHARE UNIversity 2019. Konferencji innej niż wszystkie. 10 października w Centrum nauki Kopernik nauka stała się biznesem.

innoSHARE UNIversity 2019 to dzień pełen interesujących dyskusji, wizjonerskich pomysłów i doceniania roli rozwoju oraz nauki w biznesie. W trakcie 5. edycji tego międzynarodowego wydarzenia obecni byli światowej sławy wizjonerzy, innowatorzy i ludzie biznesu, którzy pomagali uczestnikom poszerzyć horyzonty, pozyskiwać unikalną wiedzię i wymieniać się doświadczeniami.

„Tegoroczna edycja to olbrzymi sukces. Najlepiej określą to liczby: prawie 17 h ciekawych dyskusji, wystąpień i pitchy startupów, 2 sceny tematyczne, ponad 50 prelegentów, wydarzenia towarzyszące m.in. VCSD by Lawmore oraz ponad 450 uczestników. Na to pracował sztab ludzi i dzięki ich zaangażowaniu wydarzenie to zakończyło się sukcesem. Chciałbym wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie: prelegentom, partnerom i patronom medialnym serdecznie podziękować. Mam nadzieję, że do zobaczenia za rok już na nowym wydarzeniu współorganizowanym przez szersze grono Partnerów” – podkreśla Sławomir Olejnik – Prezes Zarządu Fundacji Polska Innowacyjna

innoSHARE UNIversity to jedyne takie wydarzenie w Polsce, które w jednym miejscu skupia przedsiębiorców i osoby zainteresowane obszarem HUMAN tech, uczelni przyszłości, komercjalizacji i tworzenie startupów deep tech (wysokich technologii). W wyjątkowym gronie prelegentów znalazło się 50 mówców, a wśród nich pojawili się m. in. inwestor i twórca innowacyjnych firm Lech Kaniuk i dr Lech Ignatowicz, który przybliżył uczestnikom spotkania działanie nowoczesnych testów diagnostycznych gruźlicy i malarii oraz w jaki sposób pozyskać finansowanie od Billa Gatesa – twórcy Microsoftu.

innoSHARE UNIversity to inicjatywa powołana do życia przez Fundację Polska Innowacyjna, która łączy przedstawicieli świata nauki, biznesu, startupów, instytucji publicznych i prywatnych, a także organizacji pozarządowych. Fundacja do 2030 roku chce stworzyć Startup Startupów – międzynarodową Uczelnię Przyszłości wraz z Ekosystemem innowacji, która będzie jednym ze 100 najlepszych uniwersytetów świata.