Przestrzeń udomowiona

Już od progu witają nas kaktusy! W lobby postawiono bowiem na zieleń. Olbrzymi drewniany regał wypełniają po brzegi niewielkie doniczki z tutejszą roślinnością. Jest kolorowo i niestandardowo, a przy tym podziwianie kwitnących okazów skraca czas oczekiwania na dopełnienie formalności przy zakwaterowaniu. Pełnymi klasy i elegancji schodami wykończonymi za pomocą spieków kwarcowych Laminam udajemy się do hotelowych pokoi. A tam jest tylko piękniej. Przestronne przestrzenie, w których dominują minimalistyczne meble w postaci komfortowych łóżek, funkcjonalnych szaf i półek wykonanych z drewna, idealnie uzupełniają klimatyczne dodatki utrzymane w nasyconych barwach błękitu i żółci. Nawiązanie do sycylijskiego bezchmurnego nieba i promieni słońca ociepla aranżację. A to przecież nie jedyne odwołanie do tradycji. W hotelu na szczególną uwagę zasługują podłogi. Niepowtarzalne florystyczne akcenty z nutami koralowej czerwieni podkreślają sycylijski charakter hotelu. Tradycyjne piękno lokalnego rzemiosła idealnie komponuje się z nowoczesnością. Włoscy architekci zestawili je bowiem zarówno z designerskimi meblami, jak i z nowoczesnymi spiekami kwarcowymi. Wykorzystano je nie tylko do wykończenia schodów. Przestrzenie prysznicowe oraz blaty mebli również wykonano z płyt wielkoformatowych imitujących marmur bądź kamień. Włoscy projektanci zdecydowali się na płyty
z kolekcji I Naturali w odcieniach szarości i czerni: Pietra di Savoia Grigia Bocciardato, Pietra di Savoia Antracite, Emperador Grigio oraz Nero Greco. Stonowaną kolorystykę całości utrzymaną w bieli i brązie dopełniają intensywne tony nasyconej czerni i nieoczywiste odcienie szarości. To, co wyróżnia Hotel Habitat spośród innych, to wyjątkowy klimat wnętrz, który udało się stworzyć włoskim designerom, ale także perfekcyjna funkcjonalność. Komfort gwarantowany!

Włoska elegancja i skandynawski funkcjonalizm

Ale funkcjonalność powinna wyróżniać także hotelowe materiały i sprzęty, tak by były trwałe, łatwe w czyszczeniu i eksploatacji. Nic dziwnego zatem, że projektanci z Italii tak chętnie sięgnęli po spieki kwarcowe Laminam. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom płyty wielkoformatowe są idealnym materiałem do wykorzystywania w hotelach, jak też innych budynkach użyteczności publicznej. Oprócz szlachetnej formy inspirowanej marmurem, miką, piaskowcem, granitem czy trawertynem spieki są materiałem niezwykle odpornym na uszkodzenia mechaniczne. Intensywna eksploatacja przestrzeni wykończonych spiekami kwarcowymi, np. hotelowej podłogi czy blatu stołu, nie wpływa na ich wygląd i strukturę. Gdy do tego dodamy powłokę antybakteryjną, która skutecznie zapobiega rozwojowi pleśni, grzybów i bakterii, tworząc sterylne środowisko, otrzymujemy materiał idealny do hotelowych rewolucji.

Laminam, włoski producent spieków kwarcowych, od kilkunastu lat działający również na polskim rynku, udowadnia, że design inspirowany naturą w duecie z doskonałymi parametrami technicznymi spełni nawet najbardziej wygórowane oczekiwania i pragnienia, także te z rynku komercyjnego. Spieki kwarcowe, tworzone w oparciu o naturalne komponenty, przy zastosowaniu technologii zakładających niskie zużycie energii oraz brak emisji trujących substancji, okazały się przewodnim motywem hotelowych rewolucji w sercu sycylijskiej Katanii.

Laminam to włoski producent spieków kwarcowych, który od kilku lat działa na polskim rynku. Filozofia tej światowej sławy marki opiera się na oryginalnym designie inspirowanym naturą, doskonałej funkcjonalności na miarę XXI wieku oraz proekologicznym podejściu. Spieki kwarcowe powstają w oparciu o naturalne komponenty, przy zastosowaniu technologii zakładających niskie zużycie energii oraz brak emisji trujących substancji. Te filary zaowocowały wieloma nagrodami,
z których najważniejszą jest Red Dot Award z 2016 r.: wyróżnienie Red Dot: Best of the Best otrzymała płyta Laminam Star Maker zaprojektowana przez Maca Stopę.