Rajd odbędzie się po raz drugi. Przy średniej dziennej trasie 450 km i całkowitej długości 4000 km jest to technicznie najtrudniejszy rajd pojazdów elektrycznych w Europie.

Zgodnie z hasłem „Pojazdy elektryczne muszą być przeniesione z salonów do ludzi i na drogi”, będzie to największe wydarzenie mobilności elektrycznej na świecie, z liczbą ponad 1000 uczestników. Grupa Hoteli Rezidor zapewni zespołom rajdowym noclegi w następujących lokalizacjach: Hotel Park Inn by Radisson Munich Ost, Hotel Radisson Blu, Paris Charles de Gaulle Airport, Hotel Radisson Blu, Amsterdam Airport, Hotel Radisson Blu, Hamburg, Hotel Radisson Blu, Berlin i Park Inn by Radisson Uno City Vienna.

Oprócz eTour, Radisson Blu jest zaangażowany w inne inicjatywy związane z elektryczną mobilnością. Hotel w Kolonii posiada obecnie dwa pojazdy elektryczne Nissan Leaf, dostępne dla gości na wycieczki po mieście. Samochody elektryczne Nissan są całkowicie ekologiczne i dlatego są doskonałą alternatywą dla konwencjonalnych samochodów, szczególnie w dużych miastach.