W sumie do dyspozycji gości jest 400 nowoczesnych, cichych i komfortowych pokoi, przestrzeń biznesowa, w tym sale konferencyjne o łącznej powierzchni ponad 800 m2, a także restauracja oraz bar. Wybór hotelu w pełnej parków, zlokalizowanej blisko centrum Dzielnicy Zamkowej to propozycja dla wszystkich planujących letni city break czy wyjazd służbowy do Budapesztu.

Hotel w nowej odsłonie
Malownicza stolica Węgier, za sprawą bogatej historii i szerokiej oferty kulturalno-wypoczynkowej, to dobre miejsce na wyjazd z przyjaciółmi czy najbliższymi. Każdego roku setki tysięcy osób przybywających turystycznie lub biznesowo do Budapesztu poszukują dla siebie odpowiedniej oferty hotelarskiej. Położony w Dzielnicy Zamkowej hotel Budapest Castle Hill i ibis Budapest Castle Hill od sierpnia przyjmuje na pierwszych gości. Zakamarki historycznej okolicy, kilka minut spaceru do królewskiego Zamku Buda czy Mostu Łańcuchowego zachwycą miłośników architektury. Z kolei bliskość urokliwych parków i brzeg Dunaju – entuzjastów wypoczynku na łonie natury. A od centrum miasta hotel dzielą zaledwie trzy stacje metra.

Marki Mercure i ibis w jednym miejscu
Mercure Budapest Buda był obiektem, który na stałe zapisał się na mapie hotelowej Budapesztu. Od sierpnia w murach hotelu znalazły się dwie marki Grupy Accor – Mercure i ibis. Dzięki temu połączeniu, z oferty nowo otwartego obiektu mogą skorzystać klienci biznesowi, jak i ekonomiczni. Do ich dyspozycji są komfortowe i nowoczesne pokoje – 150 w ofercie hotelu ibis Budapest Castle Hill, a 250 w Mercure Budapest Castle Hill. Dla miłośników kulinarnych wrażeń hotelowa restauracja przygotowała menu z tradycyjnymi i nowoczesnymi daniami kuchni węgierskiej i międzynarodowej. W barze przywołującym historyczny klimat miasta znajdziemy szeroką ofertę drinków i koktajli, a szczególnie docenianych na całym świecie węgierskich win.

Inspiracją, jaka przyświecała nam podczas renowacji tego hotelu był przede wszystkim miejski klimat i kolorowe, tętniące życiem ulice Budapesztu. W efekcie udało się nam stworzyć mieszankę zarówno klasycznej elegancji, jak i ulicznego zgiełku, które doskonale oddają klimat serca Węgier. A to wszystko opatrzone żywymi barwami i graffiti – mówi Sabina Bartyzel, szef regionalny Accor na Węgrzech.

Stawiając na biznes
Hotel Budapest Castle Hill i ibis Budapest Castle Hill w swojej ofercie nie zapomina także o gościach, którzy zatrzymują się w mieście w celach służbowych. Do ich dyspozycji jest siedem nowoczesnych i w pełni wyposażonych sal konferencyjnych. Co więcej, trzy z nich zapewniają mnóstwo światła dziennego, a także malowniczy widok na historyczną dzielnicę. Profesjonalna obsługa służy pomocą w organizacji konferencji, seminariów czy szkoleń nawet do 500 osób. W całym budynku do dyspozycji gości jest bezpłatne Wi-Fi, a w przestrzeniach biznesowych – wbudowany system nagłaśniający oraz niezbędne zaplecze audiowizualne.

O MARCE MERCURE
Sieć Mercure Grupy Accor zaprasza do wyjątkowych, inspirowanych lokalnie hoteli. Mercure to jedyna marka hoteli klasy średniej, która łączy siłę międzynarodowej grupy z bezkompromisowym podejściem do jakości oraz ciepłą atmosferą hoteli osadzonych w lokalnej społeczności. Hotele Mercure prowadzone przez entuzjastycznych hotelarzy goszczą podróżujących w celach biznesowych i turystów w wielu miejscach świata. Mercure to ponad 810 hoteli w 64 krajach, idealnie usytuowanych w centrach miast, nad morzem lub w górach.

O MARCE IBIS
Hotele ibis należące do Grupy Accor to obiekty gwarantujące nowoczesność, wygodę oraz najwyższą jakość świadczonych usług w przystępnej cenie. Marka nieustannie wprowadza innowacje w celu zapewnienia swoim gościom jeszcze większej nowoczesności, wygody i dostępności. W ten sposób powstała między innymi rewolucyjna koncepcja łóżka „Sweet Bed™ by ibis”, a także znakomicie zaprojektowane i przyjazne dla gości przestrzenie wspólne, współcześnie zaaranżowane restauracje i bary oraz wyjątkowy koncept kulinarny – „ibis Kitchen”. Marka ibis ze względu na jakość świadczonych usług, niezawodność oraz zaangażowanie na rzecz ochrony środowiska jest globalnie rozpoznawalna. Założony w 1974 roku ibis jest obecnie europejskim liderem wśród hoteli klasy ekonomicznej oraz 4. co do wielkości na świecie w swojej kategorii, z ponad 1170 hotelami i 150 748 pokojami w 66 krajach.

O GRUPIE ACCOR
Accor to światowy lider w dziedzinie obsługi podróżnych i związanego z tym stylu życia oraz cyfrowych, innowacyjnych rozwiązań, oferujący wyjątkowe przeżycia w ponad 4800 hotelach, resortach i rezydencjach, jak również w ponad 10 000 ekskluzywnych prywatnych rezydencji na całym świecie.