Historia męskiego garnituru sięga początków XX wieku, lecz dopiero w latach 30-tych strój ten został sklasyfikowany jako formalny. Dziś garnitur to klasyczny wybór nie tylko na uroczyste okazje, ale także do pracy. Kolekcja biznesowa Pierre Cardin łączy tradycję Paryża lat 60-tych z nowatorskim podejściem, prezentując eleganckie zestawy wpisujące się w nowoczesny biurowy dress code.

Podstawą przy tworzeniu profesjonalnego wizerunku jest dobór materiałów, z których wykonane są poszczególne elementy garderoby. Miękkie dzianiny czy tkaniny typu bouclé, wykorzystane w nowej kolekcji Pierre Cardin łączą w sobie styl i komfort. Połączenie ponadczasowych krojów z akcentami retro to dominująca tendencja sezonu jesienno-zimowego, zasługująca na szczególną uwagę współczesnego businessmana.

Biurowy wygląd wymaga również oryginalności. W tym sezonie postaw na garnitur noszonym z kamizelką w stylu „waistcoat separate”. Powinna ona współgrać z tkaniną marynarki lub całego zestawu. Nie należy mylić tego trendu z tradycyjnymi, trzyczęściowymi propozycjami. Najczęstszym połączeniem jest harmonijny duet górnych części garderoby stanowiący interpretację klasycznych zasad dress codu.

W kwestii marynarek postaw na te zapinane na dwa guziki z bocznymi rozcięciami,
o dopasowanym kroju.  Profesjonalizm przejawia się również poprzez dbałość o szczegóły – wykończenie ramion, szerokość klap, długość marynarki na plecach oraz długość rozcięć. Idealnym dopełnieniem zestawu będą dodatki w postaci dopasowanego do całości krawatu lub poszetki. Wszystko to składa się na wyrafinowany i profesjonalny wizerunek.