Claudia Schiffer o roli gościnnego redaktora CNN Style:

„Świętuję obecnie 30 rocznicę w branży mody więc propozycja wystąpienia jako gościnny redaktor w CNN Style przyszła w samą porę! Temat ikon mody jest szczególnie ważny w kontekście współczesnej kultury celebrytów i gwiazd, która jest napędzana przez social media i krótkotrwała”.

 

O ikonach:  

„Nie powinno się mylić słów ikona i sława, ponieważ sława jest szybka i może być krótkotrwała. Ikony trwają i są ponadczasowe”.

 

O supermodelkach:

„To może się wydawać niepojęte, ale modelki także zmagają się z niepewnością. Kiedy pierwszy raz usłyszałam pojęcie supermodelka, poczułam się silna, to pojęcie we mnie rozbrzmiało. Osobowość modelki i wejście w różne role na wybiegu i na planie pozwoliło mi zmierzyć się z moimi wszystkimi ograniczenia i osiągnąć znacznie więcej niż myślałam”.

 

„Karl Lagerfeld dał mi cenną radę, kiedy zaczynałam. Powiedział mi, żebym była sobą i zaufała swojemu instynktowi, a nie zamartwiała się tym, czego ludzie ode mnie chcą. Przypomina mi to cytat z Oscara Wilde’a: bądź sobą, wszyscy inną są już zajęci”.

 

 

O Versace SS18 i hołdzie oddanym dla Gianniego Versace z innymi modelkami:

„To było potężne doświadczenie, które wywołało wiele emocji…kultowa chwila”.

 

 

Ellen von Unwerth o odkryciu Claudii Schiffer:

“Pamiętam to tak jakby to było wczoraj. Gdy zobaczyłam jej zdjęcia pomyślałam, że wygląda jak Brigitte Bardot! Te zdjęcia poruszyły wszystkich i były początkiem jej kariery. Mojej także”.

 

 

Donatella Versace na temat wideo dla CNN Style:

“Mam nadzieję, że po tym, zatrudnią mnie w CNN”.

 

 

Gigi Hadid o Donatelli Versace:

“Moja droga Donatello, jesteś moją ikoną mody. Jako projektantka sprawiasz, że kobiety na całym świecie stają się silne i piękne. A jako przyjaciółka masz ogromne serce. Kocham cię i dziękuję ci za wszystko”.

 

 

Źródło: CNN Style