Na co dzień odgłosy ulicy raczej nie układają się w kojącą symfonię. Do donośnych dźwięków samochodowych klaksonów i przejeżdżających tramwajów nierzadko dochodzą sąsiedzkie sprzeczki lub zbyt głośna muzyka. Wszystko to sprawia, że bardzo trudno wypocząć nam we własnym domu. Sprawdzonym sprzymierzeńcem w walce z hałasem jest okładzina korkowa. Korek to naturalny i ekologiczny materiał, który doskonale tłumi dźwięki i poprawia akustykę mieszkania. Możemy go zamontować na ścianach pomieszczenia lub podłodze, a czynność tę z powodzeniem wykonamy bez pomocy fachowca. Warto jednak pamiętać o zastosowaniu odpowiedniego kleju, dzięki któremu efekt naszej pracy będzie trwały.

Klej do korka 22 A firmy Soudal jest gotowym do użycia klejem dyspersyjnym, który charakteryzuje się wysoką siłą spajania i ma doskonałą przyczepność do typowych podłoży porowatych, m.in. do betonu, cegły, kamienia, tynku i drewna. Nie zawiera on rozpuszczalników i jest bezpieczny dla otoczenia oraz zdrowia człowieka. Po utwardzeniu staje się w pełni wodoodporny i niepalny. Aplikacja kleju do korka Soudal 22 A nie jest skomplikowana. Nakłada się go szpachlą na oczyszczone, suche i równe podłoże. Powierzchnię z klejem należy pokryć korkiem do 10 minut od momentu aplikacji, dociskając okładzinę wałkiem.

Poprawnie zamontowana okładzina korkowa nie tylko zredukuje poziom hałasu w pomieszczeniu, ale także poprawi komfort cieplny i ustabilizuje wilgotność powietrza. Ponadto korek nie przyciąga kurzu i jest bardzo łatwy do utrzymania w czystości, a co za tym idzie – stanowi rozwiązanie zalecane dla alergików. Kolejną zaletą tego materiału są jego walory estetyczne. Niebanalna faktura i naturalny kolor korka idealnie podkreślą stylistykę wnętrza zaprojektowanego w stylu eko. Co istotne, z pomocą kleju 22 A marki Soudal trwale przymocujemy okładzinę korkową do podłoża również w przypadku zastosowania energooszczędnego ogrzewania płaszczyznowego.