Już piąty miesiąc z rzędu 15 spółek Grupy RAJA – lidera rynku opakowań w Europie – zbiera środki na realizację projektów edukacji ekologicznej kobiet w ramach międzynarodowego programu solidarnościowego Kobiety i Środowisko.

Do końca lutego przy zakupie wybranych produktów przyjaznych środowisku, RAJAPACK przekazuje 5 zł lub 10 zł na wsparcie stowarzyszeń organizujących 5 projektów edukacyjnych dla kobiet mieszkające w Indiach, Togo, Mozambiku, Kubie i Mjanmie. Każdy może śledzić postępy akcji na stronie www.rajapack.pl, na której został zamieszczony licznik wskazujący sumę zebranych funduszy przez wszystkie kraje Grupy.

 

Kobiety i rozwój gospodarczy

Szkolenia rolników w Togo, edukacja kubańskich farmerek w zakresie hodowli, rozwój rolnictwa przyjaznego środowisku w Mozambiku, ekologiczne piece dla gospodyń w Mjanmie, ochrona różnorodności biologicznej upraw w Indiach – projekty poszczególnych stowarzyszeń popularyzują metody zrównoważonego, ekologicznego rolnictwa i hodowli. Wiedza ta stanowi narzędzie dla kobiet – zwiększa ich konkurencyjność jako producentów żywności i jedocześnie poprawia ich status finansowy. Nie bez znaczenia jest również aspekt społeczny. Kursy i szkolenia sprawiają, że młode kobiety zaczynają dostrzegać swoją funkcję ekonomiczną w społeczeństwie, prowadzą gospodarstwa, zyskując szacunek członków rodziny i społeczności lokalnych, często zwalczając utarte schematy społeczne. Fundacja RAJA poprzez edukację krajów rozwijających się przyczynia się do kształtowania świadomych społeczeństw dbających o środowisko i klimat, a także dostrzegających potrzebę umocnienia roli kobiet w rozwoju gospodarczym.

 

Wybierz ekologiczne opakowania i dołącz do akcji!

Aby wziąć udział w akcji Kobiety i Środowisko wystarczy zamówić ekologiczne produkty opakowaniowe dedykowane inicjatywie (kartony pocztowe RAJAPOST, koperty tekturowe Suprawell z samoprzylepnym zamknięciem, ekologiczny papier pakowy Kraft RAJAKRAFT, taśmy papierowe Kraft, torby papierowe Kraft RAJASHOP). Wszystkie produkty są w 100% przeznaczone do recyklingu. Każda transakcja to 5 lub 10 złotych przekazanych przez RAJAPACK na rzecz Fundacji RAJA-Danièle Marcovici i wspieranych projektów w Indiach, Togo, Mozambiku, Mjanmie i na Kubie.

Finał akcji i uroczyste przekazanie funduszy odbędzie się 8 marca 2016 roku w Międzynarodowy Dzień Kobiet. Fundacja RAJA-Danièle Marcovici wręczy zebrane od września 2015 do lutego 2016 fundusze 5 stowarzyszeniom wybranym w ramach akcji Kobiety i Środowisko.

 

Więcej informacji na stronie www.rajapack.pl.

 

Fundacja RAJA-Danièle Marcovici została założona w 2006 roku przez Dyrektor Generalną Grupy RAJA, Danièle Kapel-Marcovici. Organizacja angażuje w swoje działanie pracowników wszystkich filii Grupy RAJA, dzięki czemu wspiera na ogromną skalę kobiety i dziewczęta na całym świecie. Fundacja pomogła już blisko 50 000 kobiet, współfinansując 303 projekty charytatywne w 44 krajach i przekazując 3,5 mln € środków.