Podczas pokazów kolekcji ready-to-wear na jesień zima 2015 / 2016 na wybiegach zwracał uwagę androgeniczny styl. Moda nie zna tematów tabu i jako jedna z pierwszych wprowadziła pełne równouprawnienie. W ubraniach zacierają się granice między płciami i ten sam model czy fason może założyć zarówno kobieta, jak i mężczyzna.

Zastanawialiśmy się, czy moda szkolna może charakteryzuje się swobodnym i wolnym podejściem. Spośród wielu modeli kurtek i płaszczy wybraliśmy przykłady, które nie noszą wyraźnych oznak tego, że nadają się wyłącznie dla konkretnej płci. Kurtki bomber, sportowe marynarki, oversizowe płaszcze to najlepsze ubrania do szkoły. Proste linie i androgeniczne formy idealnie nadają się dla młodzieży, która ceni sobie modny szyk i styl.

Nieodłącznym atrybutem każdego młodego człowieka jest czarna skórzana kurtka. Proponujemy oversizowy projekt & Other Stories z dużym kapturem i świetnym rozwiązaniem rękawów pozbawionych mankietów. Kolejny przykład androgenicznego stylu to króciutka marynarska kurteczka Ann Taylor z dwurzędowymi złotymi guzikami. Ponadgabarytowy dwustronny płaszcz Comptoir des Cotonniers pozwala na wygodną i szybką zmianę koloru i wzoru.

Militarny wzór w kurtce Current/Elliott sprawił, że przypomina ona wiernie strój myśliwego, który dopiero co powrócił z polowania na lisy. Rewelacyjna bordowa kurtka bomber G-Star przyciągnie zarówno dziewczyny, jak i chłopców. Rekomendujemy też oryginalną krótką kurteczkę J.Crew, w której denim został połączony z materiałem w paski. Osobom odnajdującym się w klasyce przypadnie do gustu prosty czarny płaszcz Kenneth Cole z kołnierzykiem wykończonym skórą.

Rebecca Minkoff zaprojektowała płaszcz z podwiniętymi rękawami i dużymi, naszywanymi kieszeniami. Zamszowa kurtka na kożuszku Two By Vince Camuto będzie idealna na chłodniejsze dni.

Kolejna kurtka bomber, tym razem marki We Are Kindred, czaruje przepięknym złotym kolorem.
Napiszcie w komentarzach, który prezentowany model spodobał się Wam najbardziej.