Turkus i srebro to jedna z najbardziej klasycznych kombinacji w biżuterii. W połączeniu tym odnajdziemy echa indiańskich wpływów, a także estetykę z południa Stanów Zjednoczonych.

Współcześnie jednak charakterystyczny kamień nabrał nowego wyglądu. Projektanci coraz częściej i śmielej nadają turkusowi nowoczesnego, świeżego sznytu i łączą ze złotem, perłami i diamentami.

W galerii zdjęć prezentujemy najlepsze przykłady biżuterii, w której turkus jest na pierwszym miejscu i w nowej, zaskakującej oprawie. Wśród nich na pierwsze miejsce wybija się naszyjnik Diana marki Aurelie Bidermann z turkusem i 18-karatowym złotem. Doskonała forma obręczy, przeplatana cienkimi paseczkami ze złota.

Kolejny to pierścionek Arik Kastan z Perskim turkusem, oprawiony 14-karatowym złotem i diamentami ciętymi w kształcie róży. Podobny do niego jest pierścień Anna Sheffield, z turkusem oprawionym 14-karatowym złotem i szarymi diamentami. Musicie przyznać, że w takiej oprawie turkus ożywa i nabiera niesamowitego charakteru.

Turkus doskonale wypada w naszyjnikach i dobrym przykładem tego jest biżuteria Effy, złożona z kwadratowego turkusa, 14-karatowego żółtego złota i białych diamentów. Stylowo wygląda elastyczna bransoletka Ettika z turkusowych kamieni z jedną patynową perełką ze złota.

Rekomendujemy także kolczyki Nigaam z 18-karatowym białym złotem, białymi diamentami i przepięknymi turkusami. Błyszczące kolczyki pomimo klasycznego kształtu, zachwycają czystością linii i jakością wykonania.

Niestandardowym rozwiązaniem jest wykorzystanie turkusa w szerokiej bransoletce Sarah Magid, złożonej z 12-karatowego złota w kolorze mosiądzu i turkusa otoczonego kryształkami Swarovskiego.
Turkus ze srebrem nie musi wcale wyglądać nudnie, wystarczy dodać do niego odrobinę jasnego kwarcu i otrzymujemy cudowny pierścień Tacori. W podobny sposób połączono srebro, turkus i szafir w kolczykach Kara Ross, które zachwycają oryginalnym kształtem.