Aplikacje mobilne to jeden z najszybciej rosnących segmentów oprogramowania. Ich funkcjonalności często bywają zaskakujące, stanowiąc jedynie źródło zabawy. Redakcja trendblend.pl przedstawia ranking, w których znalazła się swoista elita programów na systemy iOS i Android.

5. Outlook Express

Outlook Express bazuje na aplikacji Acompli. Program pocztowy, który oferuje możliwość podpięcia licznych kont e-mail. W przypadku najpopularniejszych skrzynek proces integracji jest automatyczny i trwa kilka sekund. Dla niszowych serwerów przewidziano możliwość ręcznej konfiguracji. Program wyróżnia prostota obsługi. Jest intuicyjny i przyjazny użytkownikom. Outlook wyróżniają możliwości personalizacji. Ocena: 9 / 10 punktów.

4. Adobe Lightroom

Popularny edytor zdjęć. Poza organizacją folderów ze zdjęciami i prostej eksploracji, pozwala obrabiać fotografie. Możemy wpływać na balans bieli czy nasycenie kolorów. Bez problemu dokonamy zmiany formatu plików czy zajmiemy się kadrowaniem. Aplikacja mobilna bez problemu współpracuje z wersją desktopową. Prostota, kompleksowość i szybkość działania to atuty dla których Lightroom warto zainstalować na smartfonie. Ocena: 9,2 / 10 punktów.

3. Nawigacja Here

Aplikacja fińskiej firmy Nokia. Z nawigacji skorzystamy w trybie offline. Wystarczy odbiornik GPS, który oferuje większość popularnych smartfonów. Wskazówki drogowe, informacje o utrudnieniach w ruchu czy jego intensywności to atuty propozycji legendarnej marki. Nawigacja odbywa się opcjonalnie w trybie widoku zwykłego lub satelitarnego. Zasłużone trzecie miejsce i ocena: 9,5 / 10 punktów.

2. Spray

Komunikator rodem z Polski. Przykład geniuszu polskich informatyków. Unikalna idea powoduje, że wysyłana wiadomość trafia do 30 osób, które znajdują się w naszej okolicy lub do wszystkich, którzy znajdują się do 300 metrów od naszej lokalizacji. Aplikacja cieszy się coraz większym zainteresowaniem, ułatwiając realną integrację społeczną. Prosta, intuicyjna i ergonomiczna obsługa. Zasłużone 2 miejsce w rankingu i ocena: 9,7 / 10 punktów.

1. Pact

Liderem zestawienia okazała się aplikacja dzięki której tracimy zbędne kilogramy. Program wspiera proces właściwego odżywiania i doboru diety. Pact wychodzi naprzeciw zjawisku otyłości zachodnich społeczeństw. Ćwicząc i korzystając z programu, zarabiamy pieniądze. Brak ćwiczeń powoduje, że tracimy gotówkę. Planując program treningowy ustalamy stawkę, związaną z naszą aktywnością fizyczną. Aplikacja bazuje na behawioralnym systemie kar i nagród. Genialna w swojej prostocie idea i pierwsze miejsce w rankingu aplikacji stworzonej przez redakcję portalu trendblend.pl Ocena: 9,8 na 10 punktów.