Prezentujemy kolejną edycję rankingu najlepszych saun w Polsce. Ranking przygotowaliśmy z myślą o saunowaniu w 2018 roku. Kultura saunowa nad Wisłą staje się coraz bardziej różnorodna.

Z jednej strony popularnością cieszą się klasyczne miejsca takie jak: Aqua Park Fala w Łodzi, Termy Rzymskie w Czeladzi czy Termy Maltańskie w Poznaniu, z drugiej na popularności zyskują hotele z unikalną ofertą SPA, tj. Manor House w Chlewiskach czy Odyssey Club Wellnes w Kielcach. Ostatnia grupa to ekskluzywne apartamenty z saunami, które przyciągają wielbicieli rytuałów saunowych zmęczonych tłumem.

Z rankingu znika Hotel Sokół Wellness & SPA w Łańcucie za brak konsekwentnej polityki dotyczącej kultury saunowej. Wspólne przebywanie tekstylnych i nietekstylnych, przypadkowych rodzin z dziećmi i brak profesjonalnych ceremonii saunowych przelały czarę goryczy.

1. Chochołowskie Termy

Miejsce, które przyciąga zarówno fanów ablucji termalnych, jak również ceremonii saunowych. Fenomenalne rytuały Aufguss w najlepszej, zdaniem trendblend.pl, saunie widokowej w Polsce, wielość łaźni i saun, zewnętrzne jacuzzi dla spragnionych kontaktu z przyrodą i spora przestrzeń powodują, że do tego saunarium wracamy z radością. Miejsce, które dodatkowo cieszy znakomitym, nawiązującym do lokalnej tradycji wzornictwem i poprawnością kultury saunowania.

Bez kompleksów wobec bawarskich Therme Erding czy słoweńskich Terme Olimia.

2. Odyssey Hotel Wellness & SPA

Esencja kameralnej atmosfery, luksusu i przyjemności saunowych.

Jedna z naszych ulubionych saun z widokiem na Góry Świętokrzyskie, solanka dla wielbicieli minerałów i kameralne sauny i łaźnie. Całość podlana sosem wyrafinowania i atmosferą jednego z lepszych hoteli w Polsce.

3. Tarnowskie Termy

Pachnące świeżością, zachwycające detalami i atmosferą, o którą dba dobrze przeszkolony personel. Najlepszy obiekt w Wielkopolsce i najlepsza przestrzeń saunowa w Aqua Parku.

4. Termy Maltańskie

Kolejny obiekt w ulubionej przez trendblend.pl Wielkopolsce. Znakomite ceremonie saunowe, wielość i różnorodny charakter saun i designerski charakter obiektu powodują, że zapominamy o tym, że obok znajduje się popularny Park Wodny.

5. Termy Rzymskie Pałac Saturna

Miejsce, w którym zestarzała się infrastruktura. W dalszym ciągu nie zadbano o jakość kuchni, a ceremonie saunowe są nierówne. Mimo tego to mekka i hub dla środowiska saunowego w Polsce oraz pozycja obowiązkowa dla fanów gatunku. To tu narodziła się prawdziwa, nadwiślańska kultura saunowa.

6. Studio Sante

W końcu Warszawiacy mogą delektować się porządnym, wyrafinowanym saunarium.

Obiekt szczyci się Goldarium, jedynej w Europie wypoczywalni SPA wyłożonej 22-karatowym złotem.

Relaksujemy się w biosaunie, łaźni parowej, jacuzzi z solą himalajską i magnezem, jacuzzi krzemowym czy w tradycyjnej saunie fińskiej.

7. Sommer Residence Kuniów

Miejsce, które zaskakuje jakością saun, nieco rozczarowuje ceremoniami saunowymi i zupełnie rozczarowuje brakiem designerskiego charakteru.

Mimo tego seanse w ruskiej bani czy orientalnych łaźniach potrafią ukoić skołatane nerwy i duszę.

Dobra opcja dla poszukujących integracji towarzyskiej.

8. Termy Krakowskie

Kraków trafił na dobre na listę istotnych destynacji saunowych.

Wszystko za sprawą Term Krakowskich, które zapraszają do saunowania w dawnym Hotelu Forum, w termach na Dekerta 24, Crown Piast i Sodowej 7.

Szczególnie rekomendujemy seanse saunowe w Forum. Znajdziemy tu plejadę najlepszych saunamajstrów w Polsce.

9. Hotel Piwniczna SPA & Conference

To butikowy hotel, w którym warto wynająć apartament. Konwencjonalne pokoje są zbyt małe. Na miejscu oprócz nocy saunowych delektujemy się lokalną kuchnią i przyrodą.

Sauny czasem są niedogrzane, irytuje zbyt duża ilość gości w stosunku do małej przestrzeni, mimo wszystko seanse potrafią przenieść nas w nowy, lepszy wymiar.

10. SaunaZONE Zabierzów

SaunaZONE to apartamenty dla zmęczonych wielkimi ośrodkami saunowymi czy hotelami.

Znajdziemy tu trzy dizajnerskie obiekty z saunami, w których spędzamy czas samotnie lub w gronie najbliższych.

Do dyspozycji gości pozostają olejki, sauna fińska z piecem i surowe wnętrza z prostą, ascetyczną łazienką oraz telewizor. Brakuje muzyki relaksacyjnej. Irytować potrafi bliskość drogi. Mimo tego to intrygująca alternatywa dla zmęczonych zbędnym towarzystwem.