PUMA i zespół SEGA Europe Brand Licensing Team właśnie ogłosili, że pracują nad wspólnym projektem. Efekt ma być połączeniem tego co najlepsze w obu światach: kultowego bohatera gier, Sonic the Hedgehog oraz dopracowanych sneakersów nowej generacji RS-0. Fani gry od razu rozpoznają znajomą kolorystykę wykorzystaną przez sportowego giganta: dominuje intensywny niebieski, ale zielony, czerwony i żółty też wyraźnie odznaczają się na wypikselowanej fotografii zapowiadającej ten model.

Obie marki mają bogatą historię i portfolio, z którego czerpią by nadać swoim produktom nowatorskie rozwiązania. Nowy model PUMA RS-0 jest reedycją klasycznej linii jak z lat 80., wykorzystującej Running System (RS). Poprzez pracę z wpływowymi oraz kreatywnymi markami, PUMA przekracza granice znanej dotąd kultury, designu, mody czy technologii dbając, by każda współpraca opowiadała swoją odrębną historię.

SEGA kontynuuje pracę nad franczyzami ze swojego portfolio, wprowadzając marki własne do świata mody, lifestyle’u i sztuki.

Jason Rice, Brand Licensing Director w SEGA Europe podkreśla, „Ten projekt pozwala nam przenieść Sonic do świata mody i sportu na najwyższym poziomie oraz pokazać markę zupełnie nowej grupie odbiorców.”

Adam Petrick, Brand & Marketing Director w PUMA dodaje, „Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z tak znaną I innowacyjną firmą, która zajmuje ważne miejsce w popkulturze. Tak jak SEGA, zawsze staramy się podnosić poprzeczkę i jesteśmy dumni z osiągniętych wyników naszej wspólnej pracy.”

Zobacz wideo, które miało swoją premierę na panelu “Gotta Go Fast: The Official Sonic the Hedgehog Panel” podczas SXSW w Texasie https://youtu.be/0FgiamRwJzk

Model sneakersów będzie dostępny stacjonarnie wyłącznie w sklepie SNEAKERSTUDIO. Więcej informacji o współpracy PUMA x SEGA RS-0 SONIC marka ujawni w ciągu najbliższych tygodni. Chcesz nadążyć za nowościami PUMA? Obserwuj @PUMASportstyle i @sonicthehedgehog na Instagramie.