Profesjonalna stylizacja rzęs kojarzy się przede wszystkim z zabiegiem przedłużania i zagęszczania. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w ostatnich latach, plasującym się w czołówce najpopularniejszych zabiegów w ofercie salonów urody, jest właśnie przedłużanie. Sztuczne rzęsy są wygodnym sposobem na oszczędzenie sobie czasu podczas codziennego makijażu.

Na czym polega stylizacja rzęs?

Tak, jak możemy mieć swój styl ubioru, tak i nasze rzęsy mogą mieć określony styl. Dobrze, jeśli pasują nie tylko do naszych oczekiwań, ale również do typu urody, kształtu twarzy, koloru włosów. Nie każdej kobiecie będą pasowały rzęsy przedłużanie metodą 3D, dlatego czasami lepiej postawić na naturalność. Efekt stylizacji rzęs możemy stopniować dzięki różnym rodzajom sztucznych rzęs, różnej grubości i długości, podkręceniu i odcieniom.

Rodzaje sztucznych rzęs

Ze względu na materiał wyróżnia się:

• rzęsy syntetyczne,
• rzęsy jedwabne,
• rzęsy z futra norek.

Ze względu na stopień podkręcenia mamy:

• rzęsy typu J – minimalnie podkręcone,
• rzęsy typu B – naturalnie podkręcone,
• rzęsy typu C – zalotnie podkręcone,
• rzęsy typu D – maksymalnie podkręcone,
• rzęsy typu L – dla głęboko osadzonych oczu lub osób noszących okulary.

Stylizowanie rzęs to nie tylko wybór materiału i profilu sztucznej rzęsy, ale również jej długości i grubości. Włoski mogą mieć od 4 mm aż do 2 cm – odpowiednie długości stosuje się w kącikach oczu, na dolnej powiecie, na środku oka i po jego zewnętrznej stronie. Grubość również można różnicować dla naturalnego efektu (od 0,1 do 0,3 mm), podobnie jak kolor.

Czy stylizacja szkodzi rzęsom?

Trzeba się nastawić na to, że przy regularnym przedłużaniu rzęs mogą one osłabiać się i w efekcie wypadać. Ważne jest nie tylko używanie nieuczulających i niepodrażniających materiałów (klejów, sztucznych rzęs), ale również robienie przerw. Przedłużanie rzęs powinniśmy traktować jako tymczasową odmianę np. na specjalną okazję.

Stylizacja rzęs na co dzień

W codziennym życiu zdecydowanie lepiej postawić na naturalną stylizację rzęs. Zamiast tracić krocie na wizyty u kosmetyczki lepiej zainwestować w dwa kosmetyki: odżywkę do rzęs i dobrej jakości maskarę. Pozwolą one podkreślić naturalne piękno rzęs.

• Odżywka do rzęs – należy ją stosować codzienne przed snem, po demakijażu. Działa na cebulki rzęs, które regeneruje i wzmacnia. Przyspiesza wzrost rzęs, opóźnia ich procesy starzenia, dodaje blasku, elastyczności i grubości. Efekt to dłuższe, gęstsze i piękniejsze rzęsy. Które serum jest najlepsze? Aby się tego dowiedzieć, przejrzyj ranking odżywek do rzęs.

• Tusz do rzęs – kosmetyk, który powinna mieć każda kobieta. Pozwala w kilka chwil podkreślić spojrzenie, wydłużyć i zagęścić rzęsy bez ich sklejania. Uwydatnia efekty uzyskane za pomocą odżywki, stanowiąc idealny dodatek do każdej stylizacji.