Podstawą podczas wyboru odzieży sportowej jest wygoda. Kupując ubrania o przeznaczeniu treningowym należy zwrócić uwagę na krój – zbyt obcisły strój będzie uniemożliwiał swobodne poruszanie się a w ekstremalnych przypadkach może ograniczyć dopływ krwi do zmęczonych wysiłkiem mięśni. Zbyt luźny strój może utrudniać wykonanie niektórych ruchów oraz przeszkadzać w uprawianiu sportu jak na przykład zbyt luźne spodnie, które podczas jazdy na rowerze mogą wkręcić się w łańcuch.

Kolejnym elementem, który należy wziąć pod uwagę podczas zakupu odzieży treningowej są szwy. Najlepsi producenci strojów sportowych, tacy jak Nike czy Under Armour, stosują płaskie, ergonomiczne szwy zaprojektowane w taki sposób, aby nigdy nie powodować otarć i nie przeszkadzać w wykonywanej aktywności. Warto również zapoznać się z właściwościami termicznymi materiału, z jakiego wykonana jest odzież. Podczas treningu w każdych warunkach polecane są stroje wykonane z włókien termoaktywnych, które pozwalają na doskonałą regulację temperatury oraz szybkie odprowadzanie wilgoci. Niektórzy producenci wykorzystują w swoich produktach technologie chroniące przed powstawaniem przykrego zapachu.

Decydując się na zakup odzieży sportowej warto sprawdzić obowiązujące w danej dyscyplinie trendy. W tym sezonie na siłowniach oraz w klubach fitness zainteresowaniem będą cieszyć się obcisłe legginsy z szerokim, elastycznym pasem oraz topy bez rękawów. W modzie pozostaną wzory moro oraz geometryczne kompozycje najczęściej spotykane w odcieniach szarości oraz granatu. Najmodniejszą odzież treningową o wysokich właściwościach technicznych można znaleźć na ATAF.
Kolory i kroje strojów treningowych zmieniają się, co sezon, a producenci prześcigają się we wprowadzaniu pomysłowych rozwiązań zwiększających komfort użytkownika. Rosnącą popularnością cieszy się mocno przylegająca do ciała odzież o właściwościach kompresyjnych, przyspieszających regenerację zmęczonych mięśni. Bez względu na uprawianą dyscyplinę sportu, warto zainwestować w dobrej, jakości strój treningowy, który posłuży kilka sezonów i na pewno zapewni dużo większy komfort użytkowania od zwykłej, bawełnianej koszulki czy spodenek.

Artykuł sponsorowany