Problemy z terminowym regulowaniem rat zaciągniętych kredytów dotyczą wielu z nas. Kiedy mamy problem ze spłatą kredytów, warto rozważyć połączenie wszystkich zobowiązań w jedno. Taką możliwość daje nam kredyt konsolidacyjny.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Jest to jeden celowy kredyt, który pozwala spłacić wszystkie dotychczasowe zobowiązania finansowe kredytobiorcy. Kwota przyznanego kredytu nie trafia jednak do kredytobiorcy, a jest od razu przeznaczana na pokrycie wcześniejszych trwających zobowiązań. Nadwyżka, która zostaje po uregulowaniu należności, wypłacana jest na konto klienta i może być wykorzystana na dowolny cel. Kredyt konsolidacyjny ułatwia comiesięczne płatności, ponieważ wiele rat łączy w jedną – niższą i wygodniejszą do spłaty. Łączyć można m.in. kredyty gotówkowe, samochodowe, ratalne, mieszkaniowe, a także debety w rachunkach i limity kart kredytowych.

Dla kogo kredyt konsolidacyjny jest najlepszy?

Kredyt konsolidacyjny jest sensownym rozwiązaniem dla osób posiadających co najmniej dwa kredyty. Konsolidacja zamienia klika mniejszych długów na jeden większy. Proces łączy zadłużenie w innych bankach, pod warunkiem, że klient posiada dobrą historię kredytową w bazie BIK, czyli nie ma zaległości w spłacie rat.
Jakie dokumenty będą potrzebne do kredytu konsolidacyjnego?
Kredyt konsolidacyjny działa na podobnych zasadach jak kredyt gotówkowy, dlatego dokumenty potrzebne do uzyskania tego rodzaju finansowania niewiele się różnią. Najważniejszy jest dowód osobisty oraz potwierdzenie źródła i wysokości otrzymywanych dochodów. Jednak oprócz tego ważne jest okazanie kompletu dokumentów dotyczących innych posiadanych kredytów.

Skuteczne konsolidacje tylko w: https://sjrgroup.pl/