Na rynek trafia coraz więcej gadżetów dla zwierząt domowych – od inteligentnych misek do jedzenia, aż po elektryczne deskorolki dla kotów.

Priorytetem wśród wynalazców jest złagodzenie niepokoju u czworonożnych przyjaciół, gdy zostają same w domu.

Pod koniec 2018 koncern Ford stworzył dźwiękoszczelną budę, aby zredukować hałas wywołany wystrzałami fajerwerków podczas Sylwestra. Marka VAVA prezentuje natomiast robota z kamerą, który ma stać się najlepszym przyjacielem pupila, gdy właściciela nie ma w pobliżu.

Robot posiada kółka z gąsienicami, aby móc poruszać się po wszystkich powierzchniach i zamontowaną ruchomą kamerę. Za pomocą powiązanej aplikacji dla urządzeń mobilnych, robot podąża za pupilem. VAVA twierdzi, że inteligentny system kolizji i wykrywania upadków obniża prawdopodobieństwo upadku ze schodów czy wpadnięcia w przeszkodę.

Uzyskanie zdalnego dostępu do kamery pozwala właścicielom przemawiać do zwierzaka.

Funkcja alarmu w czasie rzeczywistym wysyła powiadomienia do telefonu, gdy pies szczeka. Aplikacja umożliwia użytkownikom dostęp do audio / video w czasie rzeczywistym, z opcją tworzenia nagrań i zdjęć.

Gadżet zawiera kamerę 1080p / 30fps z trybem nocnym (podczerwień i obiektyw szerokokątny 120 stopni).

Jedno pełne ładowanie baterii o pojemności 5000-mAh wystarczy na 8 godzin nieustannej pracy urządzenia i 7 dni w trybie czuwania.

Robot VAVA dla zwierząt domowych jest dostępny w przedsprzedaży na serwisie Indiegogo za 149 USD. Planowana cena detaliczna po rozpoczęciu wysyłki wynosi 299 USD.