1. Jak dobrać kostium kąpielowy do sylwetki?
2. Strój jednoczęściowy czy dwuczęściowy – na jaki lepiej się zdecydować?

Jak dobrać kostium kąpielowy do sylwetki?

Niezależnie od tego, czy jesteś fanką pływania, czy opalania, dobrze dobrany strój kąpielowy pozwoli czuć się dobrze w każdej sytuacji. Kluczowy przy doborze kostium jest oczywiście jego funkcjonalność oraz komfort. Aby dobrze prezentować się na plaży czy basenie, warto również dobrać strój kąpielowy do swojej figury. Dzięki temu można podkreślić swoje atuty, maskując mniej lubiane części figury.

U kobiet z figurą gruszki, czyli wyraźniej zaznaczoną dolną częścią ciała, dobrze sprawdzą się kostiumy, które przyciągają wzrok do górnej partii. W efekcie warto zdecydować się na stroje z bogato zdobionym biustonoszem i stonowanym dołem. Dobry przykład to np. dwuczęściowe stroje kąpielowe z falbaną na biuście. Inne opcja to drapowana góra lub biustonosz na jedno ramię, połączony z ciemniejszym dołem.

Aby ukryć wystający brzuch, wybrać można kostiumy z kopertowym dekoltem i drapowaniem w talii. Dobrze sprawdzą się także dwuczęściowe stroje kąpielowe z figami z podwyższonym stanem, które ukryją nadmiarową liczbę centymetrów w okolicy brzucha. Nie można zapomnieć także o podkreśleniu swoich atutów, np. biustu lub zgrabnych nóg. W tym celu można zdecydować się na strój z kolorowymi printami czy z głębiej wyciętą dolną częścią kostiumu.

Dla kobiet o mniej wyraźnie zaznaczonej talii sprawdzą się np. jednoczęściowe stroje kąpielowe z większym dekoltem lub kolorowym akcentem w okolicy pasa, który optycznie zrównoważy sylwetkę. Kobiety o figurze klepsydry wybrać mogą natomiast bikini, które podkreśli proporcję w sylwetce.

Strój jednoczęściowy czy dwuczęściowy – na jaki lepiej się zdecydować?

Dwuczęściowe stroje kąpielowe wybierane są najczęściej do opalania. Mocniej wycięte kostiumy gwarantują równomierną opaleniznę, bez białych śladów. Do pływania wygodniejsze są natomiast jednoczęściowe stroje kąpielowe. Na baseny najczęściej wybierane są modele zabudowane, o sportowym kroju. Jednak to niejedyna opcja.

Jednoczęściowy strój nie musi oznaczać jednak nudy. Oprócz modelów gładkich, w stonowanych kolorach, które często wybierane są do intensywnego pływania, dostępne są także kostiumy bardziej ozdobne. Aby wyróżnić się na plaży czy basenie, warto zdecydować się na model w intensywnym kolorze- butelkowej zieleni, przyciągającej wzrok czerwieni czy neonach.

Dostępne są także kostiumy jednoczęściowe o fantazyjnych kształtach, bez ramiączek, z ramiączkiem na jedno ramię, a także zdobione np. falbanami. Oprócz dekoracji tego typu ozdoby dobrze służą także sylwetce, umożliwiając podkreślenie swoich atutów oraz zmodyfikowanie jej kształtu. Kobiety z mniejszym biustem mogą zdecydować się na modele z falbaną na biuście, która optycznie go powiększy. Falbana umieszczona w dolnej części kostium powiększy natomiast biodra. W efekcie taki krój dobrze sprawdzi się wtedy, kiedy chcemy wyglądać dobrze, a przy tym dziewczęco.

Elegancką i oryginalną opcją są także kostiumy z koronkowymi wstawkami, które dobrze będą prezentować się np. w towarzystwie biżuterii. Jednoczęściowe kostiumy z głębokim, sięgającym talię dekoltem to natomiast wersja dla odważnych kobiet, które chcą podkreślić swoją atrakcyjność.