Apple stracił status trendsettera rewolucyjnych rozwiązań. W dalszym ciągu to wzorzec designerskich komputerów, z najbardziej przyjaznym systemem operacyjnym. Steve Jobs kreował produkty z czynnikiem X. Po jego śmierci jabłka straciły część unikalnej magii.

Nowy Mac Book Air, z ekranem w technologii Retina ma przywrócić komputerowi z Kalifornii status najbardziej pożądanego notebooka XXI wieku.

Konstrukcja, choć pozornie przypomina poprzednika okazuje się o 10% cieńsza i jest lżejsza. Całość designerskiego Maca wykonano w 100% z przetworzonego aluminium.

13,3-calowy wyświetlacz wykonano w technologii Retina. Mózgiem całości jest dwurdzeniowy procesor Intel Core i5 oraz karta graficzna Intel UHD Graphics 617. W przycisk zasilania wbudowano czujnik TouchID.

MacBook Air wyposażono w dwa porty Thunderbolt 3, głośniki stereofoniczne i trzy mikrofony. Modny notebook chwali się najbardziej wydajną baterią w rodzinie produktów Apple. Komputer pracuje przez 12 godzin, w stanie gotowości utrzymuje się do 30 dni.

Wzornictwo to wszystko co najlepsze w dziełach, które tworzył Jony Ive. Mac jest dostępny w modnej palecie barw. Idealny prezent na święta. Rekomendujemy.