Pojemność do 12 TB danych
Mogący pomieścić do 12TB danych, NAS520 umożliwia przechowywanie 3 milionów zdjęć w wysokiej rozdzielczości, 2 milionów plików muzycznych lub 3 tysięcy filmów*. Serwer wyposażony został w dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz oraz w funkcję agregacji połączeń, która umożliwia zapis i odczyt danych z serwera NAS520 z prędkością 106 i 85 MB na sekundę. Jest to prędkość zapewniająca bezproblemowe wysyłanie i pobieranie plików, która umożliwi użytkownikom dostęp do danych bez utraty wydajności połączeń.
Chmura osobista
Najważniejszą korzyścią chmury osobistej jest możliwość oferowania wygodnego i mobilnego dostępu do danych przy jednoczesnym zachowaniu pełnej kontroli nad uprawnieniami użytkowników i ich danymi bez dodatkowych miesięcznych kosztów abonamentowych. Na serwerze NAS520 można przechowywać dane ze swojego komputera, urządzeń mobilnych lub publicznych chmur takich jak Google Drive, Dropbox oraz memopal, a ponieważ urządzenie zlokalizowane jest w twojej sieci lokalnej, zapewnia większe bezpieczeństwo niż publiczne usługi chmur osobistych.
Bezpłatna usługa chmury osobistej ZyXEL oraz narzędzia mobilne, myZyXELCloud oraz aplikacja zCloud, umożliwiają użytkownikom dostęp z dowolnego miejsca i udostępnianie danych z NAS520 w internecie lub poprzez urządzenia mobilne, niezależnie czy chodzi o udostępnianie zdjęć zapisanych na serwerze NAS520 pod własnym spersonalizowanym adresem, słuchanie muzyki na tablecie czy odtwarzanie filmów wideo w wysokiej rozdzielczości na dużym ekranie poprzez aplikację Apple TV lub Chromecast.
Funkcjonalna konstrukcja
Sprawdzona i dobrze znana z poprzednich serii konstrukcja przyjazna dla użytkowników, oferuje cichą pracę urządzenia i jego bardzo łatwą instalację, która nie wymaga przykręcania śrub oraz stosowania jakikolwiek narzędzi. Dyski twarde z funkcją wymiany w czasie pracy zapewniają nieprzerwaną pracę serwera nawet podczas ich wymiany lub modernizacji.

Seria „ZyXEL Personal Cloud” otrzymała wiele nagród i doskonałych recenzji w mediach oraz od użytkowników z całego świata.

Cena i gwarancja:

Sugerowana cena przez producenta to ok. 560 zł. ZyXEL NAS520 ma dwuletnią gwarancję.

*Wartość może się różnić w zależności od konfiguracji dysku.