Przez ostatnie miesiące w projektach wnętrz prym wiodła natura – kolory ziemi, ekologiczne materiały oraz bujna roślinność. W 2018 roku w naszych aranżacjach również będzie dominował motyw przyrody, jednak w zupełnie innym wydaniu – zdecydowanie bardziej energicznym oraz wzbogaconym w nasycone tonacje. Zwieńczeniem najmodniejszych stylizacji nadchodzącego sezonu będą elementy wykonane z konglomeratu kwarcytowego Technistone w stonowanych odcieniach, stanowiących dla nich łagodne tło.

Nowa odsłona naturalnych wnętrz

Kremy, beże, zielenie, brązy i szarości, czyli kolory ziemi, to najmodniejsze barwy 2017 roku. W nadchodzących miesiącach architekci oraz projektanci wnętrz zachęcają do zestawienia ich z pomarańczem, odcieniem rdzy oraz czerwienią. Tym sposobem pragną nadać stylizacjom wyrazistości oraz dynamiki. Równie modny będzie fiolet, a dokładnie Ultra Violet, czyli odcień wybrany przez amerykański instytut Pantone, jako główny kolor 2018 roku. Ta niezwykle nasycona barwa z pewnością nada aranżacjom charakteru. Aby jednak stworzyć wnętrze pełne dobrego smaku, należy kierować się umiarem, dlatego tak istotne okazuje się zestawienie energicznych barw z bardziej stonowanymi. Doskonałym pomysłem jest połączenie ich z elementami wykonanymi z konglomeratów kwarcytowych Technistone utrzymanymi w spokojnej kolorystyce. Z materiału Technistone można wykonać okładzinę ścienną, podłogową, schodową i kominkową, blaty, fartuchy kuchenne oraz parapety, stylowo zwieńczając każde pomieszczenie naszego domu czy też mieszkania. Wśród produktów znajdujących się w asortymencie Technistone, najmodniejszym wnętrzom 2018 roku dedukujemy materiały wchodzące w skład kolekcji Noble oraz Starlight. Konglomeraty kwarcytowe linii Noble swoim wyglądem do złudzenia przypominają rysunek naturalnych kamieni, dlatego wprowadzają do aranżacji powiew niczym nieskażonego piękna. Materiały linii Starlight natomiast dzięki zwierciadlanej powierzchni, odbijają światło, rozjaśniając tym samym wnętrze bogate w głębokie kolory.

Z dala od technologii

Ciekawym trendem 2018 roku jest styl zwany „tech-free” promujący przestrzeń wolną od technologii. Oznacza to, że w nowoczesnych aranżacjach ze strefy odpoczynku muszą zniknąć wszelkie sprzęty elektroniczne: telewizory, komputery, laptopy, telefony etc. Takie rozwiązanie ma sprzyjać złapaniu oddechu w zgiełku codzienności oraz poprawie samopoczucia. Stylistyka ta ściśle wiąże się z trendem życia w zgodzie z naturą. Obok nasyconych kolorów oraz stylu „tech-free” w 2018 roku we wnętrzach dominować będą motywy florystyczne i wzory geometryczne: trójkąty, heksagony i prostokąty, zdobiące ściany, tkaniny i dekoracje. Niezmiennie bazą stylizacji będą materiały organicznego pochodzenia – drewno oraz kamień. Konglomeraty kwarcytowe Technistone, czyli kamienie udoskonalone technologicznie idealnie zatem wpisują się w trendy wnętrzarskie przewidziane na nadchodzący sezon. Tym bardziej, że w ich składzie znajdują się surowce pochodzące z recyklingu – na przykład do wytwarzania materiałów linii Starlight wykorzystywane jest oczyszczone szkło i lustra z odzysku w ilości pomiędzy 20, a nawet 40%. Jest to najlepszy wynik na świecie.

Rok 2018 zapowiada się bardzo ciekawie pod względem aranżacji wnętrz. Stylizacje, w których naturalność przenika się z feerią barw, a bujna roślinność z geometrią na pewno urzekną nas swoją kreatywnością.

Informacje o firmie:

 

TECHNISTONE to wiodący europejski producent płyt wykonanych z konglomeratu kwarcowego i kwarcowo-granitowego z ponad 20-letnią historią. Centrala TECHNISTONE znajduje się w Republice Czeskiej – mieście Hradec Kralove, gdzie firma od 23 lat produkuje kamień konglomeratowy we włoskiej technologii Breton. Produkt dostępny jest w postaci płyt o najwyższej jakości, wysokiej higieniczności i licznych walorach estetycznych. TECHNISTONE jest również aktywnym członkiem ASTA Europe (Europejskiego Zrzeszenia Producentów kamienia Konglomeratowego), które kładzie duży nacisk na normy wg których produkowany jest kamień konglomeratowy. Ścisła kontrola jakości surowców, produkcji czy pakowania i wysyłki daje TECHNISTONE pewność, że klient końcowy  będzie zadowolony z użytkowania finalnego produktu. Posiadanie Certyfikatu ISO 9001, który jest sprawdzany i kontrolowany przez renomowaną niemiecką firmę TUV daje odbiorcom pewność najwyższej jakości materiału. Wszystkie materiały TECHNISTONE posiadają 10 lat gwarancji.