Teraz przez cały miesiąc wyróżnione startupy będą wspierane przez indywidualnie dobranych mentorów, którzy nie tylko udzielą konsultacji i odpowiedzą na pytania nurtujące młodych innowatorów, ale także przygotują ich do pitchy – prezentacji przed jury, wyłaniającej zwycięzcę nagrody głównej. Ważnym punktem programu jest całodniowe szkolenie, podczas którego uczestnicy poznają między innymi tajniki budowy marki, nauczą się jak wykorzystać Linkedin w komunikacji biznesowej, dowiedzą się o aspektach prawnych związanych z prowadzeniem startupu oraz o ewolucji w Social Mediach w kontekście polityki prywatności. Szkolenia poprowadzą eksperci z branży i spełnione startupy m.in. Jacek Studziński – Strategy Planner, Isobar Polska i Zuzia Sielicka-Kalczyńska, CEO Whisbear.

Finałem mentoringu i szkolenia jest wyżej wspomniana prezentacja przed jury, które wybierze najlepszy projekt. Wyniki zostaną ogłoszone w czasie Konferencji Innovation 2019, tam również cała dziesiątka będzie mogła wystawić swój stand i nawiązać nowe kontakty biznesowe. Zwycięzca otrzyma nagrodę w postaci wyjazdu na międzynarodową konferencję Web Summit 2019.

To już 5 edycja Startup Program, inicjatywy mającej na celu wsparcie młodych przedsiębiorców. Właśnie zakończył się je pierwszy etap – wybór 10 najlepszych projektów spośród licznie nadesłanych zgłoszeń. W TOP 10 znaleźli się:

  • Kodi – robot dla dzieci, który nie tylko spełnia funkcje zabawki, przede wszystkim wpływa na ich rozwój, zachęca do interakcji, uczy muzyki, języków obcych, a także nazywania swoich emocji, nastrojów i potrzeb.
  • Akuku Mamo­ – aplikacja pomagająca mamom zwalczanie samotności i codziennej rutyny, narzędzie pozwala nawiązywać nowe znajomości z innymi kobietami, które również nie chcą rezygnować z życia towarzyskiego przez macierzyństwo.
  • Kosmetomat­ – dystrybutor chemii gospodarczej oraz kosmetyków, które napełnia się do własnych opakowań, w trosce o środowisko, by ograniczyć produkcję plastiku.
  • Hotailors – platforma do ułatwiania podróży służbowych tj. planowanie, rezerwacja, akceptacja kosztów i rozliczeń.
  • me – studio TV dostępne dla każdego w przeglądarce, dla tworzenia wielokamerowych, multimedialnych, interaktywnych transmisji live do social mediów.
  • InkSearch – pomaga artystom tatuażu w zdobyciu większej rozpoznawalności na rynku lokalnym i globalnym, to kompleksowe rozwiązanie, umożliwia znalezienie studio, albo guest spota.
  • Cateringoo – platforma łącząca firmy cateringowe z klientami biznesowymi.
  • Biolumo – urządzenie medyczne typu point-of-care, dzięki któremu lekarz rodzinny będzie mógł przepisać najefektywniejszy antybiotyk w zaledwie 6 godzin.
  • AbyssGlass –interaktywne lustro, które „rozmawia” z klientem i przedstawia mu ofertę, a także przymierzalnia, która sama podpowie co wybrać i pomoże sfinalizować transakcję.
  • notiOne – niewielki lokalizator Bluetooth wraz z dedykowaną aplikacją, pomaga odnaleźć to do czego został przymocowany.