To już 76. raz, kiedy organizowany jest wyścig Tour de Pologne. Jego szósty etap, który rozegra się w górskiej scenerii o długości 160 kilometrów, rozpocznie się już w czwartek, 8 sierpnia w Zakopanem, spod hotelu Mercure Kasprowy Zakopane, który jest partnerem wyścigu.

Od lat gościmy u nas kolarzy, mamy więc spore doświadczenie. W tym roku również zatrzyma się u nas osiem ekip – mówi Adam Bachleda-Curuś, właściciel hotelu Mercure Kasprowy Zakopane.

Hotel jest ponadczasową ikoną turystyki, nie tylko samego Zakopanego. Odnowione wnętrza oraz ręcznie wykonane zdobienia lokalnych rzemieślników nadały mu unikalnego charakteru. Wnętrza hotelu inspirowane są stylem zakopiańskim. Obiekt zachwyca również strefą Spa & Wellness, gdzie cała południowo-wschodnia ściana została przeszklona, dzięki czemu goście hotelu w Zakopanem mogą pływać lub wypoczywać na leżankach w kształcie góralskich sań i podziwiać panoramę Tatr. Przed hotelem Mercure Kasprowy Zakopane stanie również miasteczko startu, ze wszystkimi czekającymi na fanów atrakcjami oraz zainstaluje się biuro wyścigu.

Tuż przed wejściem do hotelu zostanie ustawione biuro wyścigu, w którym kolarze będą podpisywać listy startowe. W samym miasteczku szykuje się wiele niespodzianek, więc będzie ono wspaniałą atrakcją nie tylko dla naszych gości, którzy przyjechali wypocząć w tak magicznym miejscu, ale też dla jego mieszkańców – dodaje Adam Bachleda-Curuś.

Wejście na teren miasteczka jest bezpłatne. Oprócz emocjonujących wrażeń związanych ze startem, na kibiców w każdym wieku czeka wiele innych atrakcji. Miasteczko Tour de Pologne to wspaniała okazja do aktywnego spędzenia czasu podczas wakacyjnych dni, a z roku na rok wydarzenie przyciąga coraz więcej kibiców chcących wesprzeć swoich ulubionych sportowców.