Siedzący tryb życia, stres, zła dieta, używki. Nasze codzienne nawyki powodują rozpowszechnianie się chorób cywilizacyjnych, które są od wielu lat główną przyczyną zgonów w Polsce. Ponieważ lepiej zapobiegać niż leczyć, Prywatna Lecznica Certus przygotowała dla pacjentów pakiety badań ambulatoryjnych, które umożliwią kompleksową kontrolę stanu zdrowia.


KTÓRY PAKIET BĘDZIE DLA MNIE NAJLEPSZY?  

Każdy z nas potrzebuje potwierdzenia, że jego organizm funkcjonuje prawidłowo. Przemęczenie, choroby, zapracowanie mogą nas osłabić, ale również sprawić, że zapomnimy o dbaniu o zdrowie. Często przeszkodą w wykonaniu badań profilaktycznych jest niewiedza na temat tego, które z nich powinniśmy wybrać. Na szczęście istnieje rozwiązanie w postaci gotowych pakietów badań. Oferuje je m.in. Prywatna Lecznica Certus z Poznania.

OFERTA SKROJONA NA MIARĘ TWOICH POTRZEB

Jeśli obawiasz się chorób kardiologicznych, wybierz pakiet Chwila dla serca. Badania zawarte w tym pakiecie pozwalają na wczesne wykrycie wielu innych schorzeń układu krążenia, które nieleczone mogą błyskawicznie doprowadzić nawet do śmierci.

Jeśli zaś jesteś osobą palącą papierosy lub należysz do byłych palaczy, to warto skorzystać z Pakietu Palacza. Długotrwałe palenie tytoniu może prowadzić do poważnych uszkodzeń układu oddechowego i układu krążenia. Co więcej, może przyczynić się do powstania choroby nowotworowej.

Kolejnym bardzo ważnym organem, o który trzeba dba są nerki, które sprawują niezwykle istotne funkcje. Jeśli zatem chcesz kompleksowo sprawdzić ich działanie, skorzystaj  z pakietu Zdrowe Nerki. Obejmuje on przede wszystkim badania krwi i moczu, które pozwolą ocenić funkcjonowanie nerek oraz wykryć nieprawidłowości. Pakiet Zdrowe Nerki polecany jest również osobom, które już są w trakcie leczenia tego chorób układu moczowego, ponieważ umożliwia monitorowanie postępów  w leczeniu.

Jeśli szykujesz się do jednej z najważniejszych ról swojego życia, czyli zostania mamą, to wybierz pakiet Zdrowa Mama. Badania w ramach pakietu, pozwalają wykryć wszelkie infekcje, które mogą utrudniać poczęcie, zagrozić ciąży albo uszkodzić płód. Umożliwiają także ocenę ogólnego stanu zdrowia kobiety i wykrycie nieprawidłowości, które przed ciążą można w większości wypadków wyleczyć.

Ci, którzy regularnie uprawiają sport lub dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną, powinni skorzystać z pakietu Zdrowy Sportowiec – ambulatoryjny. Pakiet obejmuje między innymi szczegółowe badania krwi oraz EKG spoczynkowe i wysiłkowe (rower lub bieżnia). Dzięki tym badaniom sportowcy zyskają wiedzę na temat wydolności swojego organizmu i będą mogli dostosować trening do możliwości ciała – tak, aby uprawiana dyscyplina była dla nich nie tylko przyjemnością, ale przede wszystkim nie stanowiła zagrożenia dla zdrowia czy nawet życia.

W przypadku, gdy ze swojej diety całkowicie wyeliminowaliście mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, to Pakiet Wege jest stworzony specjalnie dla Was. W Prywatnej Lecznicy Certus wykonywane są badania dla wegan i wegetarian, które pomogą wykryć ewentualne niedobory, a także dokonać oceny ogólnej kondycji organizmu. Pakiet dla wegetarian pomoże Wam w prowadzeniu zdrowego stylu życia i przy okazji sprawdzicie, czy nie brakuje Waszym organizmom niezbędnych witamin i składników odżywczych.

Imprezowiczom, którym zdarza się przesadzić z ilością wypitego alkoholu polecamy Pakiet Anty-kac. Jeśli po udanej zabawie doskwierają Wam bóle głowy, nudności, światłowstręt, duże pragnienie oraz ogólne osłabienie, to wybierzcie się do Prywatnej Lecznicy Certus. Lekarze nie tylko Was przebadają, ale podłączą kroplówkę, która uzupełni niezbędne płyny i wypłukane witaminy. Dodatkowo zawarty w niej paracetamol złagodzi ból.

Jednym z podstawowych pakietów badań ambulatoryjnych w Cerusie jest Bezpieczna Kobieta/ Bezpieczny Mężczyzna, dedykowany osobom, które „dały ponieść się chwili” i uprawiały seks bez zabezpieczeń. Takie kontakty seksualne są drogą szerzenia się wielu chorób takich jak HIV, wirusowe zapalenie wątroby typu B i C czy kiła. Dlatego w ramach pakietu Bezpieczna Kobieta/ Bezpieczny Mężczyzna wykonywane są badania w kierunku najczęstszych chorób przenoszonych drogą płciową.

JUŻ WIESZ, KTÓRY PAKIET JEST DLA CIEBIE?

Każdą dolegliwość lepiej zwalczać od samego początku, a staje się to możliwe dzięki jej wczesnemu wykryciu. Dlatego tak pomocne w ocenie stanu zdrowia są specjalnie przygotowane indywidualne pakiety badań, z których możemy skorzystać w każdej chwili. Pamiętajmy – lepiej zapobiegać niż leczyć!