To bardzo ważne, bo źle leczony stan zapalny gardła może przekształcić się w infekcję bakteryjną, którą trzeba będzie leczyć antybiotykami. A tego z pewnością chciałabyś uniknąć. Sprawdź jak sobie poradzić i złagodzić ostry ból gardła.

Ból gardła to bardzo uciążliwa dolegliwość, z którą część z nas musi zmagać się nawet kilka razy w roku. Jego przyczyny mogą być różne – od przeciążenia strun głosowych czy palenia papierosów, do często występujących infekcji wirusowych. I choć na te pierwsze mamy wpływ, to przed zarażeniem infekcją wirusową bardzo trudno się uchronić. Stan zapalny gardła często zdarza się wiosną. Zmienna temperatura, ciepłe i zimne dni na przemian, sprzyjają występowaniu większej liczby zachorowań.

Ostre zapalenie gardła – przyczyny i objawy

Wirusowa infekcja to jedna z najbardziej powszechnych przyczyn bólu gardła. Źródłem zakażenia jest najczęściej chory człowiek. Choroba rozprzestrzenia się przez dotyk lub drogą kropelkową. Wystarczy, że ktoś będzie kichał lub kasłał w Twojej obecności i choroba gotowa. Wirusowemu zapaleniu gardła towarzyszy zazwyczaj chrypka, suchy  kaszel i katar.

Infekcje bakteryjne wywołują najczęściej paciorkowce i niekiedy, inne bakterie jak np. gronkowce.  Zapalenie gardła spowodowane przez bakterie objawia się najczęściej: silnym przekrwieniem gardła i migdałków czasem z towarzyszącymi nalotami na błonie śluzowej, wysoką gorączką, nasilonym bólem przy przełykaniu.

Odpowiednie leczenie to podstawa

W poszukiwaniu zbawiennego sposobu na ból gardła podczas przełykania, warto sięgnąć po leki dostępne bez recepty. Niektóre z nich  działają przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie. Mają za zadanie uśmierzać ból szybko i skutecznie. Stosowane na samym początku infekcji mogą pomóc ograniczyć jej rozwój. Idealnie w takich sytuacjach sprawdzi się Tantum Verde. To lek bez recepty o udowodnionej skuteczności w walce z bólem gardła. Dostępny jest w różnych formach oraz smakach. Pastylki, roztwór lub aerozol zaopiekują się chorym gardłem. Łatwa aplikacja zapewnia szybkie dotarcie do zmian zapalnych. Dzięki zawartości benzydaminy, lek skutecznie złagodzi ból czy uczucie dyskomfortu.

 

  • Tantum Verde aerozol – 1,5 mg/ml – Może być stosowany już u najmłodszych dzieci. Pomaga nie tylko przy stanach zapalnych gardła, ale także przy aftach, pleśniawkach i bolesnym ząbkowaniu.
  • Tantum Verde Forte – 3mg/ml – Odpowiedni dla osób aktywnych. Ten preparat zawiera podwójną dawkę leku, jest więc idealny dla osób, które nie mają czasu na chorobę. Ta forma leku przeznaczona jest dla osób dorosłych.
  • Tantum Verde roztwór – 1,5 mg/ml – Jesteś tradycjonalistą? Postaw na płukanie gardła roztworem. Jedno opakowanie wystarczy ci aż na 8 dni leczenia.
  • Tantum Verde pastylki (smak: miodowo – pomarańczowy, miętowy, cytrynowy i eukaliptusowy) – 3mg/pastylka – Kuracja dla całej rodziny. Tylko trzy pastylki dziennie w czterech smakach do wyboru. Pastylki o smaku mięty, cytryny, eukaliptusa oraz miodu z pomarańczą może stosować cała rodzina (dzieci powyżej 6. roku życia). Pastylki niczym dropsy, pakowane są w oddzielne papierki, dlatego jednym opakowaniem mogą leczyć się wszyscy domownicy.

Zawarta w Tantum Verde benzydamina wykazuje właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz miejscowo znieczulające i antyseptyczne. Po zastosowaniu benzydamina przenika przez błonę śluzową jamy ustnej, gromadzi się w tkance objętej stanem zapalnym wywierając efekt terapeutyczny. Benzydamina po zastosowaniu miejscowym w minimalnym stopniu wchłania się do układu krążenia stąd wysoki profil bezpieczeństwa produktów.