Pasodoble to hiszpański taniec pełen zmysłów, emocji i temperamentu, wykonywany do muzyki marszowej. Mimo, że zaliczany jest do grona tańców towarzyskich, to ma nieco inny charakter niż radosna cha-cha czy sensualna salsa. Jest bardzo dynamiczny i odzwierciedla walkę torreadora z bykiem, a momentami starcie męskości z kobiecością, gdzie to kobieta atakuje występując w roli byka… Zobaczcie, jak wygląda ten taniec w wykonaniu Edyty Herbuś i jej mamy. 

Co czyni pasodoble wyjątkowym tańcem?

Pasodoble to hiszpański taniec tworzący atmosferę popularnego widowiska w Hiszpanii – corridy i przypominający walkę torreadora z bykiem. Warto wiedzieć, że pasodoble to nietypowy styl, w którym trudno wyróżnić krok podstawowy – powinnyśmy go traktować bardziej jak sztukę czy opowieść, stanowiącą spektakularne przedstawienie. Jego specyfika polega na tym, że uczymy się określonej choreografii, która ułożona jest dokładnie pod muzykę. Podzielony na trzy części utwór to zamknięta kompozycja, w której należy wykonać zaplanowane figury. Dlatego nie może tu być mowy o pomyłce czy wypadnięciu z rytmu, ponieważ każdy krok czy poza są przypisane do konkretnego fragmentu muzyki. Jeśli chodzi o same kroki, możemy wyróżnić m.in. chód marszowy, kroki boczne, stąpanie w miejscu czy obroty.

Pasodoble – taniec ukazujący siłę kobiecości!

Pasodoble, poza techniką i precyzyjnością, wymaga od tancerki ogromnej charyzmy i dojrzałości. Kobieta raz odgrywa rolę namiętnej kochanki, aby za chwilę wcielić się w postać byka czy płachty matadora. Nie chodzi tu jednak tylko o wyrzucenie z siebie emocji i teatralizację tańca. Wszystko należy włożyć w ramy techniki i wykonywania określonych figur. Dlatego w choreografii idealnie odnajdą się dojrzałe kobiety, które są już bardziej świadome swojego ciała, swojej mocy i zmysłowości. W pasodoble każdy krok ma olbrzymią siłę i nawet z pozoru zwykłe „tupnięcie” nogą jest ruchem, który przechodzi jak wąż przez całe ciało. Pracują wtedy zarówno nasze nogi, biodra, ale także klatka piersiowa, ramiona i dłonie, co sprawia że kobieta wygląda bardzo zjawiskowo i seksownie.

Ze względu na brak kroków podstawowych trudno jest opisać specyfikę pasodoble – naukę najlepiej rozpocząć od obejrzenia kilku charakterystycznych dla tego tańca figur.

Teraz więc czas wejść na corridę! Zapraszamy na lekcję pasodoble przeprowadzoną w ramach kampanii „Nic Nie Zatrzyma Mnie” przez Edytę Herbuś, która biorąc udział w tej kampanii społecznej inspiruje kobiety w każdym wieku, by aktywnie spędzały czas – a wspólny taniec to ku temu idealna okazja.

Link do pobrania instruktażu tańca: https://we.tl/t-ME8ftP0954

Lekcje tańca przeprowadzone przez Edytę Herbuś powstały w ramach kampanii społecznej „Nic Nie Zatrzyma Mnie”. To akcja dedykowana dojrzałym i cieszącym się życiem kobietom, świadomym tego, jak ważna jest aktywność fizyczna w każdym wieku. Dzięki nauce kilku podstawowych kroków można przyjemnie spędzać czas, dbając jednocześnie o swoje zdrowie, uwalniając przy tym nową dawkę energii, realizując swoje pasje, a nawet inspirując przy tym młodsze pokolenia.

Na dedykowanej kampanii powstałej stronie www.NicNieZatrzymaMnie.pl znajdują się zarówno inspirujące historie o pełnych energii i pasji dojrzałych kobietach – widzianych oczami młodszych pokoleń, jak i merytoryczne porady ekspertów.

Na lekcje tańca z Edytą Herbuś zaprasza organizator akcji „Nic Nie Zatrzyma Mnie” – marka Diosminex, dbająca o zdrowie i lekkość nóg.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.NicNieZatrzymaMnie.pl.