Dobry początek dnia 

Nie każdy jest skowronkiem lubiącym wstawać skoro świt. Dla niektórych poranna pobudka jest nie lada wyzwaniem, dlatego warto ją sobie wynagrodzić odrobiną przyjemności. Na początek aromatyczna kawa i pyszne śniadanie. Ciepły, pachnący masłem croissant podany na białej, porcelanowej zastawie Happy od Riviera Maison – taki duet ucieszy nie tylko podniebienie, ale i oko. Proste formy talerzy i miseczek, wykończone minimalistycznymi napisami niosącymi pozytywne przesłanie, sprawiają, że uśmiech sam pojawia się na twarzy. Nie może być inaczej, gdy na talerzyku pełnym chrupiących tostów czytamy „The best moment of the day”, a na brzegu miseczki z owsianką „This makes me happy”. Bo czy może być coś milszego niż pobudzająca woń kawy i świeżego pieczywa podanego na pięknej ceramice? Pozostaje tylko pytanie, co zrobić z tak cudownie rozpoczętym dniem?

 

Pielęgnuj piękne wspomnienia

Miniony rok obszedł się z nami mało delikatnie, a o towarzyszących mu złych emocjach nadal trudno zapomnieć. Pozwólmy im jednak wyblaknąć, pielęgnując te wspomnienia, które przynoszą ukojenie. Niezapomniane wakacje nad morzem, rodzinne spotkanie przy wigilijnym stole czy niezobowiązujący wypad do ulubionej restauracji – uwiecznione za pomocą telefonów fotografie zasługują na wywołanie i odpowiednią oprawę. Aby każdego dnia móc przywoływać budzące uśmiech chwile spędzone wspólnie z bliskimi tak wykonane zdjęcia wydrukujmy i umieśćmy w oryginalnych ramkach (np. tych z kolekcji Riviera Maison dostępnych w salonach Miloo Home). Srebrne oprawy z eleganckim kołem do zawieszenia na atłasowej wstążce będą urokliwą ozdobą ściany salonu lub częścią rodzinnej galerii witającej nas tuż po wejściu do domu. Pomysłem na wyeksponowanie nie tylko fotografii, ale i najbardziej cennych pamiątek będzie wisząca gablota, w której umieścimy bliskie sercu przedmioty przypominające o narodzinach dziecka czy dniu ślubu – maleńkie, pierwsze skarpetki lub liścik z gratulacjami. A te z drobiazgów, którymi nie chcemy się dzielić z nikim innym schowajmy w uroczych pudełeczkach lub koszyczkach i wyciągajmy zawsze wtedy, gdy poczujemy, że dopada nas, niekoniecznie jesienna, chandra.

 

Miej czas dla siebie

Ciągle żyjąc w biegu i starając się sprostać obowiązkom zawodowym i tym, czekającym na nas w domowym zaciszu, ciężko znaleźć nam chwilę dla siebie. Przytłoczeni liczbą zadań stajemy się nieszczęśliwi i brak nam sił do życia. A wystarczy czasami odpuścić, zatrzymać się i sprawić sobie małą przyjemność. Zamówić obiad zamiast gotować, zostawić prasowanie w kącie na rzecz dobrego filmu. Warto też zadbać o miejsce w domu, gdzie będziemy mogli spokojnie się zrelaksować. Przyda się wygodna sofa (np. Kendall marki Riviera Maison do zamówienia na www.miloohome.pl), która będzie czekać, by wpaść w jej objęcia i oddać się fascynującej lekturze. Nieodzowne okażą się lampiony i świece zapachowe wypełniające pokój magicznym blaskiem. Jeszcze tylko nastrojowa muzyka, filiżanka kawy z odrobiną czekoladowej słodyczy podanej na talerzyku Caffe Solo i już ją mamy – naszą małą, prywatną chwilę szczęścia.

 

Produkty z kolekcji Riviera Maison można znaleźć pod linkiem: https://www.miloohome.pl/marki-obce/riviera-maison.html